Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan kredi kartı yapılandırması açıklamasının ardından Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma nasıl yapılır? Sorusu en çok araştırılan sorulardan biri olmaya başladı. Sizler için hazırladığımız Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma rehberiyle birlikte kredi kartı yapılandırmasını nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hangi Borçları Kapsıyor?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma konusuyla ilgili en çok sorulan sorulardan birisi bu. Adından da anlaşılacağı üzere yalnızca bireysel kredi kartı borçlarını kapsamaktadır. Borcun hangi bankada bulunduğu önemli değildir. Tüm borçlarınız Ziraat Bankası bünyesinde toplanıyor. Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işleminde tüketici kredileri ne yazık ki kapsam içerisinde tutulmamaktadır.

Yapılandırma Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılan tüm kredi borçlarını yapılandırmanıza olanak tanıyor. Herhangi bir son tarih belirtilmiş durumda değil. Bu sebepten dolayı acele etmenizde fayda var. Çünkü yapılandırma işlemi her an son bulabilir.

Yapılandırma Şartları Neler?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırması için şuan bilinen tek şart 31 Aralık 2018 tarihinden önceki borçlar için geçerli olması. Farklı bir şart olup olmadığıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmış durumda değil. Size en yakın Ziraat Bankası şubesinden kredi kartı yapılandırma işlemiyle ilgili daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma için gelir belgesini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu yapılandırma oranları, açıklamanın yapıldığı ilk gün belirtilmişti. Kredi Kartı Borcu yapılandırmasını 60 aya kadar yapabiliyorsunuz. Yani toplam olarak 5 yıl süresince yapılandırmaya başvurabiliyorsunuz. Eğer 24 aya kadar yapılandırmayı tercih ederseniz aylık %1.10 faiz oranı, 60 aya kadar yapılandırmayı tercih ederseniz %1.20 oranında faiz oranı uygulanıyor.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılmaktadır?

Yukarıda Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma şartları içerisinde belirttiğimiz gelir belgenizi yanınıza alıp size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek yapılandırmadan faydalanmak istediğinizi belirtiyorsunuz. İlgili personel size gerekli desteği verecek ve başvurunuzu alacaktır. Başvuru esnasında bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde sunmanız onay almanız açısından gereklidir. Herhangi bir yanlış bilgi veya belge takdiminde ne yazık ki ret yanıtı alacaksınız. Bu yüzden kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Ayrıca bu yazımıza da göz atabilirsiniz > Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırması Başvurusu