Ziraat Bankası 2019 yılı için muhteşem bir konut kredisi kampanyası düzenlemiş ve faiz oranlarını %0.98 oranına indirmişti. Fakat bu faiz indirimi her konut için değil, sadece belirli projelerden alınacak 0 konutlar için geçerli kılınmıştı. Bu kapsamda Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan konut projelerinden alacağınız evler için %0.98 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz. Geri kalan bölümü proje üstlenici firma ödeyecek olup size sadece bu bölümü ödemek kalıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası normal konut kredisi ile bahsi geçen %0.98 faizli konut kredisi farklıdır. Normal konut kredisi için istenilen faiz oranıyla diğer faiz oranı aynı değildir. Aslında faiz oranları aynı fakat konut projelerinde stokları eritmek amacıyla faizin geri kalan bölümü üstlenici firma ödüyor. Yani burada ne Ziraat Bankası ne de kişisel olarak siz herhangi bir zarara giriyorsunuz. Ödeme tamamıyla üstlenici firmaya ait.

Ziraat Bankası tarafından alacak olduğunuz normal konut kredisi için 2019 yılı Şubat ayında belirlenen güncel oran %1.68 olarak ön plana çıkmaktadır.

Eğer konut kredisini anlaşmalı olunan sıfır konut projelerinden alırsanız bu durumda faiz oranı %0.98 olarak karşınıza çıkacak, geri kalan farkı konutu satın aldığınız firma bankaya ödeyecektir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası normal konut kredisine başvuru yapmak için ilk olarak krediye uygun bir konut bulmanız gerekiyor. İlgili konutu bulduktan sonra istenilen belgeleri toplayıp ardından ise Ziraat Bankası’na giderek kredi alma isteğinizi iletiyorsunuz. Hangi belgelerin istendiği ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiği Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’nce detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Yani kısaca direkt olarak kimliğinizle birlikte Ziraat Bankası şubelerinden herhangi birine gittiğinizde de size neler yapılacağı anlatılacaktır.

Eğer %0.98 faiz oranlı konut kredisi almak istiyorsanız bu durumda anlaşmalı olan projelere göz atacak ve ardından bu projeler üzerinden Ziraat Bankası Konut Kredisi başvurusu yapacaksanız. Anlaşmalı projeleri de sizler için bir araya getirdik…

Ziraat Bankası %0.98 Faiz Oranlı Konut Kredisi Anlaşmalı Projeler