Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası Konut Kredisinden bahsedeceğiz. “Konut Ürün Paketi” adıyla konut kredisi sağlayan Ziraat Bankası çok uygun faiz oranıyla birlikte müşterileri kendine çekmeyi başarıyor. En uygun 2 banka arasında yer alan Ziraat Bankası, kira ödemek yerine kredi ödeyip kendi evine sahip olmak isteyenler için büyük bir fırsat oluşturuyor.

Bireyler 10 – 20 yıl boş yere kira ödeyip hiçbir şey sahibi olamamaktan bıkmış ve bu durumda bankalarda gözünü açmış durumda. Kirayı ev sahibine ödemek yerine kira gibi bankaya kredi ödüyor ve belirli bir süre sonra kendi evine sahip oluyor. Bakalım Ziraat Bankası bize bu yolda ne kadar destek oluyor? Faiz oranı ne? nasıl alınıyor ve diğer bilgileri nasıl?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası, konut kredisi konusunda en düşük faiz oranını sağlayan bankalar arasında yer alıyor. %1.38 oranındaki konut kredisi faiz oranıyla fark yaratan Ziraat Bankası’ndan kredi almak istiyorsanız; toplam ödeyeceğiniz tutar 247.495 TL olacaktır. Tabi bu tutar 120.000 TL / 120 Ay vadeli kredi için geçerli. Aylık taksit tutarınız ise 2.052 TL olacaktır. En avantajlı konut kredilerinden biri olan Ziraat Bankası konut kredisi, ev sahibi olmanız için gerekli tüm kolaylıkları sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Konut Kredisi almak istiyorsanız ilk olarak kredi notunuzun ve gelir durumunuzun konut kredisi için uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Findeks üzerinden kredi notunuzu görüntüleyebilirsiniz ve gelir durumunuzun uygun olup olmadığını da aylık taksitin %50’sine eşit olup olmadığından anlarsınız. Eğer aylık kredi taksidi gelir durumunuzun %50’sinden fazlaysa, yani 1000 TL maaş alıyorsanız ve taksit 501 TL ise, kredi onayı alamazsınız.

Bunları öğrendikten sonra herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidip, başvuruda bulunmak istediğinizi söyleyeceksiniz. Konutun tapusu, gelir belgeleriniz, kimliğiniz gibi birkaç belgeyle birlikte konu ekspere yönlendirilir. Eksper, evin değerini ölçer biçer ve evin değerinin %80’ine kredi çıkarılmasını sağlar. Eğer her şeyiniz uygunsa ve ters giden bir durum yoksa evin değerinin %80’i kadar krediyi Ziraat Bankası’ndan alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hakkında Bilgi

Ziraat Bankası Konut Kredisi en düşük 5.000 TL olarak veriliyor. En fazla ise 1.000.000 TL’ye kadar kredi verilmekte. 1.000.000 TL’lik değeri bulunan bir ev için 800.000 TL kredi çıkmaktadır. 1.250.000 TL’lik ev içinse 1.000.000 TL kredi çıkmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan çekeceğiniz minimum kredi tutarı 5.000 TL, maksimum kredi tutarı ise 1.000.000 TL’dir. Vadelendirme ise 3 aydan 240 aya kadar uzamaktadır. 5 yıldızlık kredi değerlendirme anketinden 4 yıldız alan Ziraat Bankası, konut kredisi için kefil şartı koşmamaktadır.

Teminat olarak satın aldığınız eve ipotek koyan Ziraat Bankası tahsis ücreti olarak ise başlangıçta 1 kerelik kredi tutarı üzerinden %0.5 oranında kesinti yapmaktadır. Ekspertiz ücreti en az 498 TL, en yüksek 1798 TL olarak belirlenmiştir. Taşınmaz rehin ücreti ise 129.8 TL olarak hesaplanmıştır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Geri Ödeme Tablosu

Ziraat Bankası’ndan alacağınız 120.000 TL’yi 120 ay vadeli bir şekilde nasıl ödeyeceğinizi tablo halinde görmek mi istiyorsunuz? O zaman BURAYA TIKLAYINIZ!

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.