Yurtdışına Nasıl Para Gönderilir?

Yurtdışına Nasıl Para Gönderilir?

Yurtdışında ikamet eden bir tanıdığınız varsa veya herhangi bir şekilde para göndermenizi gerektirecek bir durum varsa yurtdışına para aktarımını nasıl gerçekleştireceğiniz kafanızda soru oluşturur. Yurtdışına para aktarımında bulunmak için birkaç farklı yol bulunuyor.

Western Union ile Yurtdışına Nasıl Para Gönderilir?

Western Union dünyada yer alan en büyük uluslararası para aktarımı gerçekleştiren kurumdur. Western Union dünya üzerinde 200’den fazla ülkede yaklaşık olarak 250.000 acentayla çalışmaktadır.

Bu para gönderme yöntemi sayesinde para göndermek en fazla 2 dakika sürer. Ayrıca para gönderen kişinin veya alıcı kişinin banka hesabının olması gerekmiyor. Türkiye’deki neredeyse tüm bankalar Western Union ile anlaşmalı banka olarak ön plana çıkmaktadır.

Western Union logosunun yer aldığı her bankadan sadece dakikalar içerisinde yurtdışına para transferi işleminizi sağlayabilirsiniz. Western Union’dan gerçekleştirecek olduğunuz para transflerleri TL cinsinden değil, Euro ve $ cinsinden yapılmaktadır. Komisyon tutarı, gönderen kişiden alınmaktadır.

Moneygram İle Yurtdışına Nasıl Para Gönderilir?

Moneygram, dünyanın en hızlı para aktarımı sağlayan kuruluşu olarak ön plana çıkmaktadır. Western Union ile kıyaslandığında daha iyi diyebiliriz. Çünkü hem komisyon oranları hem de hız açısından kendini geliştiren bir kuruluş. Türkiye’deki bankaların çoğu yine Western gibi bu kuruluşla da anlaşmalıdır. Moneygram ile yurtdışına nasıl para göndereceğinizi merak ediyor ve bilmiyorsanız, moneygram logosu olan bir bankaya gidip formu doldurup, aktarımı sağlamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.