Yeni işe giren bir kişinin ne zaman kredi çekebileceği de merak ediliyor. Çok ihtiyacı olan ve bu durumdan dolayı da büyük sıkıntı yaşayan pek çok kişi bir an önce kredi çekmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Konu ile ilgili olarak ise uzmanlar açıklamalarda bulunuyor.

 

Uzmanlara göre yeni işe giren bir kişinin kredi çekebilmesi için maksimum 6 ay beklemesi gerekiyor. 6 ay boyunca iş yerinde çalışan ve ödemeleri de düzenli bir şekilde yapılan kişinin kredi alması kolaydır. Tabi ki öncesinde kredi notu düşük değilse ve genel olarak ödemelerine dikkat ettiyse herhangi bir sıkıntı yaşanmadan kredi çekilebilir. Böylelikle kişi de rahat bir şekilde işlerini halledebilir.

 

KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

 

Yeni işe giren ve genel olarak paraya ihtiyacı olan kişilerin, 6 ay boyunca beklemesi gerekiyor. 6 ayın sonunda genel olarak rahat bir işlem gerçekleştiren kişiler kredi alabiliyor. Kredi alımları bankadan bankaya değişse de genel olarak her banka aynı koşulların sağlanmasının gerekli olduğunu belirtiyor. Yani genel olarak kredi notunun yüksek olması, hiç bir şekilde kara listeye girmemiş olmak, kişilerin de genel olarak büyük bir rahatlık yaşamasına ve çok kolay bir şekilde kredi çekmesine neden oluyor.

 

Kolay kredi almak istiyorsanız ve vaktiniz yok ise mobil bankacılık aracılığı ile giriş yapabilir ve ihtiyacınız olan krediyi tek bir tuş ile rahat bir şekilde çekebilirsiniz.