Aslında işe yeni girip girmemeniz veya yıllardır işte çalışıyor olmanız krediniz için herhangi bir engel veya avantaj oluşturmaz diyebiliriz. Sizin kredi notunuzun yüksek ve bankalarla ilişkilerinin kuvvetli olması işinizin tamamen önüne geçecektir.

Yani bu konuda şunu diyebilirim ki, işe girmeniz ya da sigortanızın başlaması kredi tutarı konusunda etkilidir. Gelir durumunuza göre kredi oranı belirlenmektedir. Eğer iyi bir kurumda çalışıyor ve maaşınız düzenli bir şekilde hesaba geçiyor, buda belgeleniyorsa kredi çekmeniz için herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Yeni, İşe Başlayanlar Kredi Çekebilir mi?

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi yeni işe başlayanlar kredi çekebilir. Fakat kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Çekeceğiniz kredinin aylık taksit tutarı ise bankadan bankaya değişiklik göstererek maaşınızın %50, 60 ve 70’i kadar olabilir.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İlk olarak müşterinin bankayla ilişkinin üst seviyede olması gerekir. Bankayla ilişkiniz nasıl yükselir? Tabi ki borçlarınızı zamanında ödeyerek. Borcunuza sadıksanız ve kaliteli müşteri profilini oluşturmuşsanız, standart evrakların istenmesiyle birlikte kredi ihtiyacını hemen halledebilir. Bu konuda karşınıza kredi notu çıkıyor, kredi notunuz sınırdaysa ya da düşükse krediniz ret alabilir. Bundan dolayı gelir durumu da önem taşıyor. Geliriniz yüksekse ve tüm geliriniz belgeleniyorsa bir sorun olmayacaktır.

Çalışıyorum Sigortam Yok Kredi Çekebilir miyim?

Bu konuda kredi notu ön plana çıkacaktır. Eğer kredi notunuz yüksekse, yani zamanında kredi kartlarınızın veya çekmişseniz kredilerinizin ödemesini düzenli bir şekilde yapmışsanız bu bir sorun teşkil etmeyecek, ön onaylı kredi fırsatından yararlanabileceksiniz. Fakat tam tersi durum varsa durum sorun yaratacaktır.

Özellikle düzenli bir şekilde çalıştığınız, sürekli para hareketi yapmış olduğunuz bir banka bulunuyorsa ve kredi kartı kullanıyorsanız bu hiç sorun yaratmayacaktır. Kredi notunuz bu konuda tüm olayı etki altına alıyor diyebiliriz.

Kredi notunuz düşükse, sigortalı çalışan olsanız bile kredi imkanlarından kesinlikle faydalanamazsınız.