Yapı Kredi, 2019 yılında konut için güzel bir kampanya oluşturmuş durumda. Hayat sigortası, BES ya da vadeli mevduat opsiyonel ürünlerinden herhangi birinin Yapı Kredi bünyesinde yaptırılması durumunda geçerli olan bu kampanya, eğer bu 3’nden herhangi birine sahip olunmazsa geçerli olmuyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi 2019

Yapı Kredi, sunmuş olduğu söz konusu konut kredisiyle birlikte herkesi ev sahibi yapmak için gerekli indirimleri uygulamış durumda. Güncel olarak konut kredisi faiz oranları arasında sunduğu faiz oranıyla en uygun bankalar listesine girmeyi başaran Yapı Kredi, tüm konut sahibi olma arzusunda olan bireylere %1.79 oranında faiz oranı sunarak muhteşem bir indirim yapıyor.

Yapı Kredi konut kredisi alıp, kendi evinde oturmak isteyenler için en düşük vade 3 ay, en yüksek vade ise 120 ay yani 10 yıl olarak sunuluyor. Bu kapsamda alacağınız kredi tutarı da en düşük 1.000 TL, en yüksek ise 500.000 TL olarak ön plana çıkıyor.

Satın almak istediğiniz konut değerinin %80’ine kadar konut kredisi vererek, kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlayan Yapı Kredi, geri kalan %20’lik bölümü direkt olarak kendinizin ödemesini istiyor. Eğer peşinatınız yoksa, ne yazık ki kredi evi almak için yeterli olmayacaktır.

Her ev için %80 olarak belirlenmeyen bu bedel, ev değerine göre değişmekle birlikte maksimum değer olarak belirlenmiştir. Eğer alacak olduğunuz evin tutarı 500.000 TL’nin üzerindeyse hem söz konusu kampanya kapsamında değerlendirilmiyor, hem de kredi karşılama oranı daha düşük seviyelerde boy gösteriyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Kampanyası Başvuru Yapma

Yapı Kredi tarafından sunulan konut kredisi kampanyasına başvuru yapmak çok kolay. İlk olarak satın almak istediğiniz evi belirlemeniz gerekiyor. Bu evin krediye uygun olması şartı var.

Ardından ise Yapı Kredi bankasına gidip başvuruda bulunuyorsunuz. Sizden gerekli evraklar ve bilgiler bu başvuru esnasında istenilecek. Ardından ise eve eksper tarafından değer biçiliyor ve satış fiyatıyla tutarlıysa %80’ine kadar kredi veriliyor. Geri kalan %20’lik bölümü siz kendiniz ödüyor, %80’lik bölümü ise banka tarafından alıyorsunuz.

Teminat istenmeyen Yapı Kredi konut kredisi için yapılan tek teminat evinize koyulan ipotek oluyor.