2.el taşıt alma arzusunda olanlara müthiş bir haber var. Yapı Kredi 2.el taşıt kredisi kampanyası düzenliyor. 2019 yılında 2.el taşıt alma arzusunda olanlar için uygun faiz oranlı ve 48 ay vadeli kredi imkanı sunan Yapı Kredi, güncel olarak bakıldığında şuanda en düşük faiz oranıyla kredi sunan bankalar listesinde ilk 3’te bulunuyor. Yapı Kredi tarafından 2.el taşıt kredisi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak krediyle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapı Kredi 2.El Taşıt Kredisi

Yapı Kredi tarafından sunulan 2.el taşıt kredisi, minimum 3 aylık, maksimum ise 48 aylık vadelendirmeyle birlikte çekilebiliyor. Bu durumda 4 yıla kadar rahatlıkla vadelendirme yaparak düşük taksitlerle birlikte aracınızı satın alabiliyorsunuz.

Yapı Kredi 2.el taşıt kredisi kampanyası için belirlenen en düşük miktar 1.000 TL, en yüksek miktar ise 100.000 TL olarak ön plana çıkıyor. Yani kampanya kapsamında belirlenen faiz oranları bu aralıktaki krediler için geçerli oluyor.

Taşıt kredisi alacak olduğunuz araç değerinin maksimum %70’ine kadar kredi karşılayan Yapı Kredi, eğer 100.000 TL üzerinde bir araç alıyorsanız bu durumda maksimum %50’sine kadar karşılama yapmaktadır. Yani 200.000 TL’lik araç için en fazla 100.000 TL kredi vermektedir.

Yapı Kredi taşıt kredisi kampanyası kapsamında tahsis ücreti krediyi çektiğiniz ilk esnada bir kez kredi tutarı üzerinden %0.5 oranında alınmakta olup, birdaha kesinlikle alınmamaktadır.

Eğer alacağınız araç ticariyse bu durumda aracın modeline göre karşılama oranı ve faiz değişiklik gösterebilmektedir. Kredi en fazla 5 yaşında olan araçlar için geçerlidir. Yani 2019 yılı için 2014 modelden daha büyük araçlar krediden yararlanamamaktadır.

Yapı Kredi 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi 2.el taşıt kredisi başvurusu için bizzat banka şubesine giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Yanınızda sadece kimliğinizin olması yeterli, ilerleyen aşamalarda banka personeli sizi gerekli belgeler ve bilgiler konusunda yönlendirecektir. Aracın yaşına ve yine değerine göre farklı prosedürler uygulanabildiği için başvuruyla ilgili gerekli belge ve bilgi konusunda sabit ve net bir şey bulunmuyor.