Vergi Borcu Yoktur Yazısı Nasıl, Nereden Alınır?

Vergi Borcu Yoktur Yazısı Nasıl, Nereden Alınır?

Vergi Borcu Yoktur yazısı birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Bu yazının kesinlikle başvuru esnasında gerekli olduğu birçok işlem bulunmaktadır. Herhangi bir işlem gerçekleştirmek için karşınıza vergi borcu yoktur yazısı alınacak duyurusu çıkmış olabilir. Gerekli belgeler listesinde de bu vergi borcu yoktur yazısını görebilirsiniz. Peki bu vergi borcu yoktur yazısı nasıl alınır? nereden alınır?

Vergi borcu yoktur yazısı için vergi dairelerine gidebilirsiniz. Fakat daha kolay bir yolu bulunmaktadır. İnternet üzerinden resmi bir şekilde vergi borcu yoktur yazısı alabilirsiniz. Peki nasıl alacaksanız?

Vergi Borcu Yoktur Yazısı Alma

  • Vergi Dairesinden Vergi Borcu Yoktur Yazısı Alma

Herhangi bir şekilde karşımıza çıkmış olan vergi borcu yoktur yazısını 2 farklı şekilde alabilirsiniz. İnternet ve vergi daireleri. İnternet kolay olan kısımdır fakat İnternet ile uğraşmayı sevmiyorsanız veya anlamıyorsanız vergi dairelerinden de bu yazıya ulaşabilirsiniz.

Bağlı bulunduğunuz vergi dairesi hangisiyse söz konusu daireye bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Eğer firma yetkilisiyseniz direkt olarak kendiniz vermelisiniz. Bir çalışanınıza verdirecekseniz söz konusu vergi borcu yoktur yazısı için firma yetkilisi adına atılan imza olmalıdır.

Yani çalışan bu yazıyı alacaksa 2 farklı dilekçe bulunmaktadır.

Çalışanınızı vergi borcu yoktur yazısı almak için göndereceksiniz yanında bir de dilekçe doldurmalısınız. Bu dilekçe şu şekilde doldurulmalıdır.

“Vergi dairenize “9999999” vergi numarasıyla kayıtlı olan firmamıza ait vergi borcu yoktur yazısı almaya şirket çalışanlarından HASAN AKER yetkilidir. Gereğinin yapılmasını arz ederim.” 

2.Dilekçe olan vergi borcu yoktur yazısının temini dilekçesi için ise söylemler farklı olmaktadır.

“Vergi dairenize “9999999” vergi numarasıyla kayıtlı olan firmamıza ait borcu yoktur yazısı almayı talep ediyoruz, gereğinin yapılmasını arz ederim” yeterli olacaktır. Vergi borcu yoktur yazısının ne için gerekli olduğunu da dilekçeye eklerseniz daha iyi olabilir.

  • İnternet’ten Vergi Borcu Yoktur Yazısı Alma

İnternet üzerinden de vergi borcu yoktur yazısı alabilirsiniz. İnternet üzerinden vergi borcu yoktur yazısı olmak çok kolaydır. Sadece İnternet Vergi dairesine giriş için gerekli şifreye sahip olmalısınız. Eğer şifreniz yoksa vergi dairesinden bir dilekçeyle temin edebilirsiniz.

Sırasıyla bu işlemleri takip ederek vergi borcu yoktur yazısı alabilirsiniz.

  1. İnternet Vergi Dairesi resmi sitesine giriş yapalım BURAYA TIKLAYIN 
  2. Dilekçeler başlığına gelelim ve yeni dilekçeye basalım.
  3. Açılan ekranda “Vergi Borcu Yoktur” seçeneğini tercih edelim.
  4. Açılan ekranda hangi kurum için alındığını Kurum İsmi yazan yere yazıyoruz ve onaylıyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.