Bankacılık işlemleri her geçen gün şekil değiştirmeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde ise yeni protokoller gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak sistemlerin değişmesi ile birlikte bir çok kişi de vekalet ile kredi çekip çekemeyeceğini merak ediyor. Yurtdışında olan ya da genel olarak büyük sorun yaşadığı için gelemeyen kişilerin adına kredi çekilip çekilemeyeceği de merak ediliyor.

 

Hastalık ya da yurtdışında olma sebeplerinden dolayı kişilerin adına kredi çekilebileceğini merak eden pek çok kişi için de uzmanlar açıklamalarda bulunuyor. Uzmanların açıklamalarına göre noter huzurunda verilen vekalet kredi için geçerli sayılıyor. Noter imzası taşıyan ve noter huzurunda verilen vekaletin ardından kredi çekebilmek de kolaylaşıyor. O kişi adına kredi çekebilecek olan kişiler, rahat nefes alabiliyor.

 

Konu ile ilgili başka açıklamalarda da bulunan uzmanlar, özellikle vekalet ile kredi çekmek zorunda kalanların bu anlamda kredi veren bankaları da araştırması gerekiyor. Yani her banka vekalet ile kredi vermiyor. Bu durumdan dolayı da genel araştırmaların iyi bir şekilde yapılması gerekiyor. Genel olarak araştırmaların yapılması ile birlikte vekaletle kredi veren bankalarla anlaşmaların yapılması gerekiyor.

 

Çalıştığınız bankanın vekalet sistemi ile kredi vermiyor olması sizi zor durumda bırakabilir. Günümüzde her banka vekalet sistemi ile birlikte kredi vermediği için bu konuda büyük bir mağduriyet yaşayabilir ve paraya ihtiyacınız olduğu zamanda kredi çekemeyebilirsiniz.

Vekaletle Kredi Veren Bankalar 2018

2018 yılında vekaletle kredi veren bankalar var mı? Varsa hangileri. Bu sorularınızın cevabını verelim.

Vekalet sistemiyle kredi çekmek bankalar aracılığıyla zordur. Mümkün müdür? Evet ama çok zorlar. Vekaletle kredi neden çekilir? Çünkü herhangi bir yurtdışında olma durumu ya da hastalanma durumu vardır. Bundan sebep vekaletle kredi çekmek gerekir. Fakat artık bu eskide kaldı. Artık tüm bankaların internet şubelerinde Online kredi başvurusu yapabiliyorsanız. Online ortamda yapacak olduğunuz başvuruyla birlikte krediniz onaylanırsa, resmi olarak vekiliniz krediyi gidip bankadan çekecektir.

Fakat başvuru yapma işleminde süreçler çok fazladır ve uğraştıracaktır. %100 kredi çıkar da diyemeyiz. Çünkü vekalet işine bankalar sıcak bakmıyor. O yüzden direkt kişi adına internet bankacılığından başvuru yapılmalı ve ardından onaylanırsa, vekil yoluyla para çekilmelidir.

Hangi Bankalar İnternetten Kredi Veriyor? 2018

 • TEB
 • Garanti
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank
 • ING Bank
 • Akbank
 • Odeabank
 • Bank Pozitif
 • Yapı Kredi
 • HSBC
 • Halkbank

ve daha birçok banka internet üzerinden kredi tanımaktadır.

İnternetten Nasıl Kredi Başvurusu Yaparım? 2018

Online olarak kredi başvurus yapmadan önce ilk olarak yeni hizmet olan kredi karşılaştırma işlemi yapın. Google’a kredi karşılaştırma yazarak birçok bu konuda hizmet veren siteden kredi karşılaştırması yapabilir ve size en cazip gelen faiz oranlı bankadan yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

En avantajlı bankayı bulduktan sonra bankanın internet sitesinden online krediyi bulup, gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvurunuzu yönlendirebilirsiniz. Çoğu banka başvuru sonucunu dakikalar içerisinde gönderirken, bu sistemde yeni yerini alan bankalar 1-2 gün bekletme süreci yaşatabiliyor. Bu sebepten dolayı eğer ihtiyacınız acilse, başvuru sonucunu hemen ileten bankalara yönelik tercihte bulunabilirsiniz.

>> Krediyi Hangi Bankadan Almalıyım? 2018 yılı Avantaj ve Kampanyalar