İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Vakıfbank İhtiyaç Kredisinden bahsedeceğiz. İhtiyaç kredisi kullanım oranları tüketici bir toplum olmamızdan dolayı çok hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Artık insanlar herhangi bir nakit ihtiyacında aciliyeti olsun olmasın farketmiyor ,direkt olarak kredilere başvuruyor. Bizde ihtiyaç kredisi veren bankaların listesini En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde sizlere sunduk. Dilerseniz girip bakabilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank, ihtiyaç kredisi konusunda uygun faiz oranlarıyla dikkat çeken bir banka. Sunduğu uygun faiz oranları sayesinde de yine müşteri portföyünü çok yüksek seviyelere taşımış bir banka diyebiliriz. Vakıfbank, 20.000 TL 48 Ay vadeli kredi için %1.75 oranında faiz uygulaması yapıyor.

Bu kapsamda bankaya geri ödeyecek olduğunuz faizin toplamı 11.938 TL oluyor. %2 faizlerin olduğu bir piyasada bizce bu faiz oranı çok ideal. Ana para ve tüm masrafları da ekleyince 48 ay sonunda bankaya ödeyeceğiniz toplam para 32.043 TL olacaktır. Yani ortalama olarak 12.000 küsür TL ek para ödüyorsunuz.

Aylık ödediğiniz tutar 665 TL. Eğer aylık olarak bu ödemeyi düzenli bir şekilde yapacağınıza güveniyorsanız krediyi çekin. Aksi takdirde birçok zorluk yaşayabilirsiniz. Bu durum sizin açınızdan hiç hoş olmaz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Vakıfbank ihtiyaç kredisi için 2 farklı başvuru yapma yolu bulunmaktadır.

Teknolojinin hızla geliştiği ve bankaların teknolojiyi neredeyse her konuda kullandığı şu dönemlerde Vakıfbank İnternet Sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Hiçbir şekilde şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuru sürecini tamamlıyorsunuz.

Evlilikten eğitime, beyaz eşyadan mobilyaya, gerekli olan bütün ihtiyaçlarınız için Vakıfbank İhtiyaç Kredisine başvurabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Eğer ben İnternetle uğraşamam diyorsanız bu durumda şubeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilgi

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi almak istiyorsanız bankadan çekebileceğiniz en düşük para 2.000 TL’dir. En yüksek de 90.000 TL çekebilirsiniz. Aynı zamanda çektiğiniz bu kredileri en düşük 3 ay, en yüksek 48 ay vadelendirebilirsiniz.

Kefil veya teminat istemeyen Vakıfbank, İhtiyaç kredisi verirken başlangıçta bir kereliğe mahsus olmak üzere kredi tutarının üzerinden %0.5 oranında tahsis ücreti almaktadır. Bu tutar direkt krediniz üzerinden kesilmektedir. Başkada bir kesinti v.s. söz konusu değildir. Sigorta yaptıracaksınız, bunun kesintisi hesaplamaya dahil değildir, yine kredi tutarı üzerinden yapılır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı