Her yıl binlerce kişi çeşitli alışveriş ve ekonomik durumlar için kredi kartı kullanmak zorunda kalıyor. Bu durumdan dolayı da her geçen gün pek çok kişi için kredi kartı kullanımı büyük önem arz ediyor. Genel olarak kredi kartı kullananlar için kredi kartı kampanyaları da büyük önem taşıyor.

 

Kredi kartı kullananlar için çeşitli kampanyalar gün yüzüne çıkarken, konu ile ilgili olarak kart sahipleri de büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Genel an itibari ile kredi kartı masrafları nedeniyle bir çok kullanıcı, kredi kartı aidatı ödemek zorunda kalıyor. Her yılın sonunda alınan kredi kartı aidatları nedeniyle bir çok kişi de ekonomik yükler altına giriyor. Kredi kartı aidatları her ne kadar küçük ücretler olsa da büyük hesaba vurulduğunda kişilere büyük yaptırımlar getiriyor. Aynı zamanda kredi kartlarından alınan aidatlar, bankaların haksız kazanç kasasına giriyor.

 

HANGİ BANKALAR KREDİ KARTI AİDATI ALMIYOR?

 

Her geçen gün daha da kullanımı artan kredi kartları için pek çok kişi de çeşitli yöntemleri araştırıyor. Özellikle de kredi kartı aidatları almayan bankaları araştıran pek çok kişi, bu yöntem sayesinde her yıl para ödemekten kurtuluyor.

 

Günümüzde pek çok banka kredi kartı için aidat almazken, bu bankalar arasında en göze çarpanlar arasında Finansbank yer alıyor. İş Bankası pek çok kartı için aidat istemezken, Garanti Bankası’da bazı kartları için aidat istemiyor.