Türkiye’nin En Büyük Feribotları Yolda

Türkiye’nin En Büyük Feribotları Yolda

Aralarında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız, TCDD Genel Müdür Yardımcısı M. Emin Tekbaş, Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ve Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un bulunduğu bir heyet Türkiye’nin en büyük feribotunu ziyaret ettiler. Türkiye’nin en büyük iki feribotu olan feribotlar 136,5 metre uzunluğa, 24 metre genişliğe ve 50 vagon taşıma kapasitesinin yanı sıra 4 bin ton yük taşıma ve 350 yolcu kapasitesine sahiptir.

 

Vangölü Feribot İşletme Müdürlüğündeki tersanede yapımı devam eden bu Feribot ’un yapımı 2011 yılında başlanmıştır. Feribot 20 Mart’ta sefere hazır hale gelecektir. Heyet feribotu makine dairesini inceleyip, son durumu, çalışma şartları ve herhangi bir hasar oluşup oluşmadığını incelediler.

 

Bitlis Valisi Ahmet Çınar, feribotlardan ilkinin 20 Mart’ta, ikincisinin ise Temmuz 2016’da sefere hazır hale geleceğini söyledi. Yapım aşamasında bulunan bu iki feribot 7 katlı olup 4 tonluk bir yük ile Tatvan-Van arasındaki bu mesafesi 3 saat 15 dakikada kat edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.