Turizm Bakanı Ünal’dan turizm çalışanlara müjde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte turizmde istihdam hakkında bir paket üzerinde çalışmaları tamamladık.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal “Geçtiğimiz günlerde telafi edici tedbirler anlamında turizm destek paketi açıkladık. Pazartesi akşamı Çalışma Bakanı Süleyman Soylu ve ilgili bürokratlarla bir çalışma gerçekleştirdik. Özellikle turizmde istihdam ve çalışma hayatıyla ilgili bir küçük paket hazırladık. Bazı iyileştirici tedbirlerimizi kamuoyuyla paylaşacağız” dedi. Buna ek olarak Mahir Ünal “Bir açık hava müzesi niteliğindeki Türkiye’nin tanıtımı için buradayız. Yaklaşık iki ay önce turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldiğimizde ‘Bir ortak seferberlik başlatmalıyız’ ‘ dedi.

Mahir Ünal ek olarak ”Yunan Turizm Bakanı ile beraberdik. Düşmanlıkların olmadığı işbirliklerinin olduğu bir dünyaya gidiyoruz. Yunan Bakan ile ‘Çin, Hindistan gibi uzak varış noktaları için bölgemizi neden birlikte tanıtıp ortak paketler oluşturmayalım’ diye konuştuk. Bu mümkün çünkü biz aynı coğrafyayı kullanıyoruz. 2023’te 50 milyon turist hedefimiz hiç de uzak değil, 50 milyar dolar turizm hedefimizi gerçekleştirmek de uzak değil. Bunun için her şeye sahibiz.”