Türkiye’de her geçen gün artış gösteren terör olayları pek çok kişiyi de mağdur etmeye devam ediyor. Bu durumdan dolayı da pek çok kişi genel olarak büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor. Kendisine yeni bir hayat kurabilmek isteyen pek çok terör mağduru kredi çekmek durumunda kalıyor. Terör mağdurları genel olarak büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığı için bankalar da kredi için genel bir kolaylık gösteriyor.

 

Bankalar terör mağdurlarının rahat bir şekilde kredi çekebilmesi için faiz alınmıyor. Yüksek faiz tutarlarının alınmadığı kredilerle pek çok terör mağduru hem ev alabiliyor hem de yeni bir iş kurabiliyor. Faizsiz krediler sayesinde herkes çok rahat bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebiliyor.

 

KREDİ ALMAK İÇİN TERÖR MAĞDURU OLMAK ŞART

 

Faizsiz kredi alabilmek için terör mağduru olmak şart. Genel anlamda herkesin rahat edebilmesi için terör mağdurlarının kredi başvuruları da hemen onaylanıyor. Bu durumun dışında terör mağdurları olmayan kişiler faizsiz kredi durumundan da yararlanamıyor.

 

Kredi çekebilmek için kişilerin terör mağduru olduğunu ispatlaması gerekiyor. Terör mağduru olduğunu ispatlaması halinde kişilerin direk olarak kredi alması kolaylaşıyor. Aynı zamanda terör olaylarından önce kredi çeken fakat terör olayları nedeniyle kredilerini ödeyemeyen dükkanını kapatan pek çok kişi de büyük mağduriyet yaşıyor. Bu konuda büyük sıkıntı yaşayan pek çok kişi için de genel olarak yeni karar alan hükümet, terör mağdurlarının kredi borçlarını siliyor.