Son zamanlarda oluşan terör olayları hepimizin canını yakmakla birlikte bir çok soruyu da peşinde getiriyor devlet terör olayları sebebiyle bir şeyler yapacak mı? terör mağdurlarına kredi verilecek mi? verilen kredinin faizi ne durumda olacak? gibi gibi.. bir çok soruyla karşı karşıyayız devlet bu sorular için bir eylem planı hazırladı. Terör mağdurlarının yaralarını tamamen tedavi etmek imkansız olsa da bu yaraları sarma imkanı olduğunu düşünüyor ve bu yaraları sarmak adına bir çok iş yapıyor. Yaptıkları işlerden bu konuda Terör mağdurlarına faizsiz kredi hakkında bilgiye ulaşacaksınız.

Hükumet Oluşan Terör Olayları Nedeniyle 10 Maddelik Eylem Planı Yaptı

 • Millet ve devlet arasında oluşan farkları tamamen ortadan kaldırılacak
 • Kamu düzeni inşa edilip bu düzene kim karşı koymak isterse ona dur denilecek
 • Demokratik reform hareketleri başlayacak
 • Tedavi edilmesi mümkün olmayan terör yaraları için seferberlik ilan edilip yaralar sarılacak. Okullar, hastaneler, tekrardan restore edilecek. Terör mağduru olan öğrencilerimize KYK ücretsiz barınma imkanı verecek
 • Gençlik ve Spor bakanlığı Kuzeyden Güneye Doğudan Batıya Türkiye’nin her yerinde gençlik kampları kuracak.
 • Tarihi alanlar korunarak şehirler yeniden yapılanacak.
 • Etkili iletişim birimleri kurulacak.
 • Doğudan batıya tüm millet kucaklaşacak.

0 Faizli Kredi İmkanı Terör Mağdurlarına Tanınacak Mı?

Resmiyette şuan da 0 faizli krediye dair bir bilgi veya yazılı bir şey bulunmuyor. Fakat söylenen duyumlar arasında böyle bir şey olacağı mümkün yurdun doğu kesimine terör olaylarından dolayı sürekli yardımda bulunan devletin bu konuda da kollarını sıvayıp terör mağduru vatandaşlarımıza faizsiz kredi vereceği gündemde tutuluyor. Faizsiz kredinin verildiğini varsayarsak bu kredi miktarı sınırlı olacaktır. Örnek veriyorum 40.000 TL ‘ ye kadar faizsiz kredi verilebilecektir. 40.000 TL’ den fazlası için faiz uygulaması tekrardan devreye girecektir. Bu konu hakkında aldığımız güncellemeleri sizinle bu sayfa üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.

Güney Doğu Kredi Paketi Hakkında Bilgi

Hükumet Güney Doğru Kredi Paketi adlı paketini duyurdu Silopi ve Cizre’de binaların çok yüksek hasar alması sebebiyle insanları başka yerlere taşımak zorunda kaldılar. Dolayısıyla bundan etkilenen çocuklar oldu ve bu anı hiç unutmayacak akıllarından hiç silemeyecek insanlar. Devlet yıkılan binaları tekrardan yaparken az hasar alan binalara 10.000 TL ücret ödeyecek. Terör olayları sebebiyle bulunan bölgedeki esnaflar haftalardır dükkanlarını açamıyorlar ve ciddi bir gelir kaybı içerisindeler bu gelir kaybını telafi etmek adına esnaflara faizsiz bir şekilde 30.000 TL kredi verilecek zaten prim borçları ertelenmiş olan esnafın borç ertelemeleri biraz daha uzayacak. Bu kredi KOSGEB aracılığı ile alınacak.

Her Kesime Kredi, Gençlere İş

Terör olayları yüzünden yaşanmaz bir hale gelen Silopi’de yapılandırma başladı. Yıkılan binalar tekrardan inşa edilmeye başlandı. Şehir geneli yaşayan insanların çok ciddi gelir kayıpları var gençlerin işlerinden olması gibi bir çok olumsuzluk bulunmakta. Hükumet 3.000 küsür gencimize iş imkanı tanıyacak ve az hasarlı binalar için 10.000 TL ücret ödeyecek.  Terörün önüne geçmeyi planlayan devletimiz. Doğudaki vatandaşlarımıza her türlü desteğini göstermekte.

Hükumet Bölge İçin Çok Yüksek Miktarda Para Harcıyor

Bölgenin imarına Silopi şehrimizden başlandı ve tüm bölgeye yavaş yavaş yapılandırma geliyor. Terör dolayısıyla bölgede bir çok ev yıkıldı harap oldu patladı. Bu evleri yeniden inşa eden devletimiz Sırf Silopi şehrimiz için 80 Milyon TL harcıyor alt yapıyı da buna dahil ettiğimizde bu fiyat 110 Milyon TL ye kadar uzanıyor. Ayrıca bulunan alandaki az hasarlı binalara ödenen 10.000 TL’ler bu harcamaların dışında. Terör mağdurlarının yaralarını tedavi etmek o anları unutturmak imkansızda olsa yaraları sarmak için devletimiz kollarını büyük ölçüde sıvamış durumda.

Konu İçeriği ;

 • Terör mağdurlarına faizsiz kredi
 • Terör mağdurlarına faizsiz konut kredisi
 • Sivil terör mağdurlarına faizsiz konut kredisi