Temmuz 2018 PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak?

Temmuz 2018 PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak?

İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere 2018 yılı Temmuz ayı Parasız Yatılılık ve Bursluluk paralarının ne zaman yatacağı ile ilgili bilgi aktarımında bulunacağız.

Temmuz 2018 PYBS Yattı mı?

2018 yılı 2. bursu olarak yatırılacak PYBS ücreti 12 Temmuz 2018 tarihinde olduğumuz şu gün itibarıyla henüz hesaplara geçmedi. Ne zaman yatacağı konusunda ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bilgi aldık. Yazımızın devamında cevaba ulaşabilirsiniz.

2018 PYBS Ne Kadar?

2018 yılına girdiğimiz gün itibarıyla asgari ücrete gelen zam bursluluğa da etki etmiş ve 3 ayda bir 648 TL verilmesi belirlenmişti. Öğrenciler 2018 yılı boyunca 3 ayda bir 648 TL ücret alacak. Temmuz ayında gelen zamla birlikte burslulukta zam olup olmayacağı kesin değil.

Nisan, temmuz, ekim ve aralık aylarında öğrencilerin Vakıfbank hesaplarına otomatik olarak yatırılan burslar Temmuz 2018 tarihinde olmamıza rağmen henüz hesaplara ulaşmadı. Peki bu burslar ne zaman yatacak?

2018 Vakıfbank PYBS Ne Zaman Yatacak?

Burslar önceleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İl müdürlüklerine, il müdürlüklerinden ise ilçe, ilçeden okullara gönderiliyordu ve okul müdürleri bursları hesaplara yatırıyordu. Fakat yapılan düzenlemeyle birlikte öğrencilere Vakıfbank hesabı açıldı ve burslar otomatik olarak Vakıfbank hesabına yatırılıyor.

Öğrenciler bu uygulamanın gelmesiyle sabit bir günü olacak diye sevinmişti. Fakat maalesef bursların hala yatmamış olması öğrencileri tekrardan burs konusunda hüsrana düşürdü.

2018 yılında Temmuz ayı içerisinde burslar kesin suretle yatacak. Diğer bir aya sarkması imkansız fakat hangi gün yatacak?

Temmuz 2018 PYBS Hangi Gün Yatacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’yla görüştük. Çalışan görevliden aldığımız bilgi şu şekildeydi. Henüz net bir gün belirlenmemiş. MEB, ödenekleri göndermiş birkaç gün içerisinde yatırılması olasıymış. Devlet memurlarının ayın 15’inde maaş almasıyla birlikte burslarında 15’inden sonra yatırılması bekleniyor. En geç 22’sine kadar hesaba geçecek olan burslar için öğrencilerden sabırlı olmalarını diliyoruz. En geç 22 Temmuz 2018 tarihinde paranız hesabınızda olacaktır. Bu tarihe kadar sık sık hesabınızı kontrol etmenizde fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Hasan dedi ki:

  Temmuz bursları yattı arkadaşlarr güle güle harcayın

 2. buse dedi ki:

  sen hangi şehirden söz ediyosun *

 3. kyseri yattı mı dedi ki:

  kayseri bursları yattımı

 4. Emine dedi ki:

  İstanbul bursları yattımı bilen varmı

  1. hsn dedi ki:

   Kayseri / Melikgazi ilçesi bursları yatmış. Diğer şehirlerde büyük ihtimalle yattı. Fakat yatmayan yerler olabilir. Hesabınızı kontrol edin. Yatmamışsa ayın 20’sine kadar hesabınızda olacaktır.

 5. Barış dedi ki:

  Balıkesir bursları yattı mi

  1. hsn dedi ki:

   Kayseri Melikgazi ilçesi bursları yatmış. Diğer şehirlerinde yatmış olması gerekiyor. Hesabınızı kontrol edin, eğer yatmamışsa en geç ayın 20’sinde bursunuz hesabınızda olacaktır.

   1. Zynp dedi ki:

    Seninki hangi gun yatti

    1. hsn dedi ki:

     16 Temmuz Akşamı.

 6. MUSTAFA dedi ki:

  Kayseri Develiden burslar ne zaman yatar bilgisi olan varmı acil Please

  1. hsn dedi ki:

   Kayseri Melikgazi bursları yatmış. Hesabınızı kontrol edin eğer yatmadıysa ayın 20’sine kadar yatacaktır.

 7. Yılmaz dedi ki:

  Muş yattımı bilen varmı

 8. fatma dedi ki:

  antalya hala yatmadı daha dun baktımm

 9. Gandalf dedi ki:

  Şanlıurfa yattı mı bilen var mı

 10. Onur Samsunlu dedi ki:

  Giresuna yatmadi hala alan varmi paralari geri aliyorlar mi

 11. Ömer Faruk dedi ki:

  Şanlıurfada yattı mı bilen var mı

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.