Merhabalar. Bu yazımızda sizlere telefon numarası kime ait olduğunu öğrenme konusunda bilgi vereceğiz. Yanlış arayan numaralar olsun, çaldırıp kapatan numaralar olsun insanların canını sıkmaktadır. Bunu kimin yaptığını öğrenmek içinde çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Numaranın kimin olduğunu öğrenmek çok kolay bir işlemdir ve bunun çok fazla yolu vardır.

Numaradan İsim Sorgulama

Yapabileceğiniz en kolay ve sağlıklı işlem numaradan isim sorgulamadır. Peki bunu nasıl yapacağız? 118 80 ve 118 18 bu konuda çok geniş bir şekilde hizmet vermektedir. 1 dakika için tüm operatörlere 198 KRŞ ücretlendirme yapan 118 80, numarayı verdiğiniz takdirde numaranın kayıtlı olduğu isim ve soyisimi size verecektir. Sizde bu kapsamda cevapsız çağrıyı, gece yarısı gelen SMS’i veya arayıp birtakım şeyler söyleyen kişileri bulabilirsiniz.

Bilinmeyen numaralar servisi olan bu 2 kuruma ulaşmak için telefonunuzun tuşlar bölümünden 118 80’i veya 118 18’i tuşlamanız yeterli olacaktır.

Telefon Numarası Kime Ait Türk Telekom

Telefon numarası kime ait Türk Telekom aratmanızda ise verebileceğimiz cevap yine bilinmeyen numaralar servisi olmaktadır. Türk Telekom’un bilinmeyen numaralar servisine ulaşıp, kime ait olduğunu bilmediğiniz numaranın sahibini öğrenebilirsiniz. Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisini aramak için telefonunuzun tuşlar bölümünden 118 11’i tuşlamanız gerekmektedir. 7 gün 24 saat boyunca aralıksız hizmet alabileceğiniz bu servis, size her konuda destek verecektir.

Tıkla Siteye Git – BURAYA TIKLA

Telefon Numarası Kime Ait Avea

Avea ve Türk Telekom aynı operatördür. Eski zamanlarda Avea olan operatör ismi Türk Telekom olarak değişmiştir. Yani yine 118 11’i tuşlamanız gerekli olacaktır. Yine Avea’da 118 11 harici bir bilinmeyen numara servisi daha bulunmaktadır. Buda 118 55’dir. 118 55’i arayarak sizi arayan numarayı belirtirseniz, sahibinin kim olduğu hususunda 7 gün 24 saat boyunca hizmet vereceklerdir.

Tıkla Siteye Git – BURAYA TIKLA

Telefon Numarası Kime Ait Turkcell

Turkcell’in bilinmeyen numaralar servisi teknolojiktir. 3.49 TL ücret ödeyerek sizi arayan numaranın kim olduğunu bulabilirsiniz. Fakat bunu kısıtlı olarak sunan Turkcell, sadece Turkcell Rehber’de kaydı bulunan kişiler ve numaraları sorgulayabilmektedir. Paket tek kullanımlık değil, aylıktır. 1 ay içerisinde istediğiniz kadar sorgulama yapabilirsiniz. Eğer 3.49 TL ücret ödemek istemiyorsanız bir ay içerisinde 3 sorgulama hakkını 1.99 TL’ye de alabilirsiniz.

Merak ettiğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için Numarayı yazıp 2200’a göndermeniz gerekmektedir. Örnek – 0535 123 12 12 —–> 2200

Ya da direkt olarak 11832’yi aramanız yeterli olacaktır.

Tıkla Siteye Gir – BURAYA TIKLA

Telefon Numarası Kime Ait Vodafone

Telefon numarası kime ait Vodafone da yine Bilinmeyen Numaralar Servisi dahilinde bir hizmettir. Turkcell’de olduğu gibi hem arayarak hem de mesaj atarak numara sahibinin kim olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz. Eğer sizi yabancı bir numara aradıysa Vodafone bilinmeyen numaralar servisinden bunu bulabilirsiniz. 118 42 bilinmeyen numaralar servisi ücretidir. Eğer aramakla uğraşmak istemiyorum diyorsanız “KIM” yazıp boşluk bırakıp 10 haneli numarayı yazdıktan sonra 7048’e atabilirsiniz. Örnek – KIM 553 121 12 12 ——> 7048

118 42’den isterseniz direkt olarak isim ve soyisim vererek, isterseniz de telefon numarasından sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. SMS yoluyla sadece numaranın kime ait olduğu söylenmektedir. Fakat telefon üzerinde isimden numara bilgisi de verilmektedir.

Tıkla Siteye Git — > BURAYA TIKLA

Arayan Kim Sorgulama

Yukarıda bahsi geçenlerden hiçbirini yapmak istemiyorsanız, kendi çabalarınızla numaranın kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Peki nedir bu kendi çabalarınız? Tabi ki iOS ve Google Play’de yer alan uygulamaları kullanmak. Bu uygulamalar neler? Nasıl kullanacağınız diyorsanız okumaya devam edin.

Whatsapp ile Arayanın Kim Olduğunu Öğrenme

Whatsapp, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. SMS’lerin yerini hızlı bir şekilde almış olan Whatsapp’ı kullanarak arayanın kim olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Whatsapp’ta isim bilgisi yer almaktadır. Numarayı kaydedin, ardından bir mesaj atın. Sonra numarayı silin. Tekrardan mesaj bölümüne gelin ve oradan şahsın profiline gidin. Ad soyad profilinde yer alacaktır. Eğer ad soyad yoksa profil fotoğrafına da bakabilirsiniz. Onu da gizlemişse diğer bir yönteme geçmemiz gerekir.

3. Taraf Uygulamalar ile Arayanın Kim Olduğunu Öğrenme

Şuan uygulama mağazalarında arayanın kim olduğu bilgisini size ileten birçok farklı uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların başında CIA gelmektedir. Uygulamaların çalışma prensibi ise rehber kaydıdır. Yani uygulamayı indiren herkesin rehberini kayıt altına alır. Ardından siz bir numara sorgulatacaksanız, ilk rehberde kaydeden kişinin nasıl kaydettiği görünür. Yani hat sahibinin ismi olmayabilir, saçma sapan bir isim karşınıza çıkabilir. Çünkü başkası nasıl kaydettiyse öyle görünecektir. Peki bu uygulamaların isimleri nelerdir?

  • CIA
  • Truecaller
  • Getcontact
  • GPT

Bu uygulamaların tamamı size yardımcı olacak ve numaradan isim sorgulama işleminizi başarıyla gerçekleştirmenize olanak tanıyacaktır.

Facebook İle Arayanın Kim Olduğunu Öğrenme

Facebook’ta da bu tarz bir servis bulunmaktadır. Bu servisten yararlanmak için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Numaranın sahibinin Facebook profili olması ve profilinde kayıtlı numaranın girdiğiniz numara olması gerekiyor. Facebook arama bölümünden direkt numarayı aratıyorsunuz. Eğer o numara adına kayıtlı Facebook hesabı varsa sonuçlarda karşınıza çıkıyor. Ad – soyad – fotoğraf ve daha bir çok bilgiye Facebook profilinden ulaşabiliyorsunuz.