Acil nakit ihtiyaçlarında bireyler birçok yola başvurmaktadır. Bu yollardan birisi de tefeciler olarak ön plana çıkıyor. Peki, tefeci nedir? tefeci bulamıyorum diyenler ne yapmalıdır? Tefeci arıyorum talebi olanların ulaşabileceği telefon ve adresler var mıdır? İşte sizler için hazırladığımız 2019 yılı güncel tefeci telefon ve adresleri.

Tefeci Nedir?

Tefecilik konusu uzun yıllardır Türkiye’de sık sık gündeme gelmektedir. Bundan yıllar önce tefecilik serbestti. Fakat şuanda kanunen kesinlikle yasaklanmıştır. Tefecilik yapan kişiler mahkemeye sevk edilerek ceza almaktadırlar. Tefeci Nedir? Sorusuna gelecek olursak; bankalardan alınan kredi gibi nakit para veren tefeciler, verdikleri bu parayı çok yüksek faiz oranlarıyla geri alırlar. Genel olarak mafya gibi sıkıntılı insanların yaptığı bu iş risklidir. Çünkü tefeciler karanlık işlerle uğraştıkları için aldığınız parayı belirtilen sürede ödemediğiniz takdirde banka gibi dava açmaz, direkt olarak ailenize, size veya herhangi bir şekilde çevrenize zarar verir. Bu durum eski yıllarda çoğu zaman ölümle sonuçlanmıştır.

Acil Para Lazım

Acil para lazım diyenlerin başvurdukları arasında tefecilerde yer almaktadır. Gelir durumu veya kredi notu bankalardan kredi çekmek için yeterli olmayan kişiler son çareyi tefeciler de alırlar. Tefeciden para alan kişilerin büyük bir bölümü faizler sebebiyle ödemekte güçlük çeker evinden, arabasından, sağlığından, hatta canından dahi olabilir. Bu yüzden dünyanın sonu dahi olsa hiç kimsenin tefeciye bulaşmaması gerekiyor. Tefeci mağdurları diye Google üzerinde aratma yaptığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlarsınız. 

Tefeciden Nasıl Para Alınır?

Zor durumda kaldınız ve kesinlikle paraya ihtiyacınız var. Her yolu denediniz, çıkar hiçbir yol bulamadınız. Aklınıza eski türk filmlerinde olduğu gibi tefeciye başvurmak geldi. Peki tefeciden nasıl para alacağız? Şuanda tefeci bulmanız çok zor. Fakat yokta diyemeyiz. Çünkü kanunen yasaklanmış olsa dahi günümüzde birçok tefeci bulunmaktadır. Tefeci genel olarak size boş senet uzatır ve boş senete imza atmanızı ister. 10.000 TL para alacaksanız bu parayı sizden 20.000 TL – 30.000 TL olarak ister ve ödemediğiniz takdirde senede 100.000 TL gibi uçuk rakamlar yazabilir. Ödemediğiniz durumda size kişisel olarak zarar vermese dahi, 100.000 TL’lik senedi işleme koyabilir. Buda sizin elinizde avucunuzda ne varsa kaybetmenize sebep olacaktır.

Tefeciden Para Alınır mı?

Yazının başından beri tefeci arıyorum, tefeci bulamıyorum gibi aramalar yapan kişiler için tefeciden para alınmaz demeye çalışıyoruz. 2019 yılında güncel tefeci telefon ve adreslerine baktığımızda açıkça belirtilmiş bir şey yok. Çünkü kanunen yasak. Her şehirde, hatta çoğu ilçede tefecilik yapan ve bunu meslek haline getirmiş kişiler vardır.

Tefeciler filmlerden de hatırlayacağınız üzere borç verdiği kişilere geri ödeme yapılmadığı takdirde sonunun kötü olacağını kendileri söylerler. Bu durumda ben size soruyorum. Tefeciden para alınır mı? Sonucu ölüm dahi olsa tefeciye asla bulaşmamalısınız.

Acil Nakit İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım?

Acil nakit ihtiyacınız varsa son çare kesinlikle tefeci değil. Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum- Para Bulma Rehberi yazımızı okuyarak para ihtiyacınızı farklı yollarla nasıl karşılayacağınızı görebilirsiniz. 

Kimi zaman borcunuz çok fazla olur ve sonunda haciz işlemleri başlatılacak olur, haciz işlemleri başlamasın, rezil olmayayım diye para arayışı içerisine girersiniz, kimi zaman ailevi bir durum olur ve paranın kesinlikle bulunması gerekir bu sebepten para arayışı içerisine girersiniz.

Bankalara başvurursunuz, v.s. v.s. derken, kapınız son çare tefeciye açılır. Bu durumda size sıcak para her ne kadar tatlı gelse de bunun 3-4 katını ödeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Peki size bir soru. Normal borcunuzu ödeyemediğiniz için haciz gelecek, peki tefeciden alacağınız parayı 3-4 kat olarak geri nasıl ödeyeceksiniz? Banka borçlarında veya firmalara olan borçlarda mahkemeyle haciz yapılabilir size farklı herhangi bir şekilde zarar verilemez.

Fakat günümüzde tefecilik yapan kişiler tarafından her türlü fiziksel, ruhsal saldırı alabilirsiniz. Bunun örneklerini sık sık haberlerde görüyoruz. Bu yüzden acil nakit ihtiyaçlarınız için tefeciyi bir kenara bırakın ve asla aklınıza getirmeyin.

Borcumu Ödeyemiyorum

Borcunu ödeyemeyen kişiler için tefeciler tek çıkar yol gibi görünmektedir. Fakat tefeciden gelen borçla, mevcut borç kapatılmaz. Aksine daha sıkıntılı süreç başlar. Güncel olarak bankalar veya borçlu olduğunuz herhangi bir kurum evinizi haczedemiyor. Bunun yanı sıra ev içerisindeki temel eşyalarınızı da haczedemiyor. Sadece lüks sınıfta yer alan eşyalar veya 2’şer adet olarak eşyalar haczedilebiliyor.

Yani borcunuz yasal takip sürecine girdiğinde size yapacakları en kötü şey evinizdeki lüks eşyaları almak ve sigortalıysanız maaşınızın bir bölümünü kesmek. Başka herhangi bir yaptırım olamaz. Fakat tefeciden aldığınız borcu ödemezseniz, yaptırımlar çok daha farklı ve fazla olur.

İşlerim Bozuldu Tefeci Arıyorum

İşleriniz bozulduğunda, nasıl olsa düzelir; şimdi alayım düzelince öderim mi diyorsunuz? Büyük bir hatanın peşindesiniz. İşleriniz bozulmuş olabilir, bunu eşinizle dostunuzla paylaşabilir, bankaya giderek durumu baştan sona anlatabilirsiniz. Fakat tefeciye başvuramazsınız. Çünkü tefeciye de borçlandığınız takdirde sizin bir işyeriniz olduğunu bileceği için imzaladığınız o boş senede aldığınız paranın belki 20-30 katını yazacak. Hiç belli olmaz. O yüzden özellikle işletme sahipleri uzak durmalıdır.

Tefeci Bulamıyorum, Hastam Var!

Google’da en çok aratılan konulardan birisi de hastam var tefeci bulamıyorum konusu. Hastanız var, ilaçları, ameliyat masrafı veya herhangi şekilde tedavisi çok pahalı ve siz buna asla para bulamıyorsunuz. Banka kredi de vermiyor? Ne yapacaksınız? Tefeci diye düşünüyorsunuz değil mi? Asla… Kaymakamlık, valilik halka yardımcı olmayı asil görev edinmiş makamlardır. Bu sebepten yardım istemekten çekinmeyin. Durumu anlatın. Eğer oradan da herhangi bir şekilde geri dönüş alamazsanız, bu kez de tv programlarına, haberlere mail gönderin, gerekiyorsa kendiniz gidin görüşün. Bir şekilde yardım toplamaya çalışın. Emin olun yardım çağrılarınız illa ses getirecektir. Yeter ki siz sesinizi duyurmak isteyin.

Hastası olanlar için siyasi partilerden de yardım istenebilir. Maddi olarak çok geniş imkanlara sahip olan siyasi partiler yardım noktasında size destek olacaktır. Direkt olarak destek olmasa dahi parti başkanlarının bilgilenmesini sağlayacaklardır.

Ankara Tefeci

Ankara tefeci adresleri ve ankara tefeci telefonları başlığıyla birlikte yapılan aramalarda böyle bir bilgiye ulaşamayacağınızı, bunun yasal bir şey olmadığını söylememiz gerekiyor. Yani Ankara tefeci aramasını İnternet üzerinde yaptığınızda karşınıza çıkan her türlü adres ve telefon bilgisi yanlıştır. Yine de Ankara tefeci bulmak istiyorum diyorsanız bu durumda mafya tarzında, kötü işlerle uğraşan insanlarla iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Tefeci

Ankara tefecide olduğu gibi İstanbul tefecide de herhangi bir net adres veya telefon bilgisine ulaşamazsınız. Ankara’ya göre nüfus bakımından oldukça geniş bir şehir olan İstanbul’da tefeci bulmak kolaydır, fakat bu tefecilere İnternet üzerinden veya telefon aracılığıyla ulaşmanız imkansızdır.

Tefeci Adresleri

Güncel olarak tefeci adresleri açık bir şekilde belirtilmemiştir. Fakat İnternet üzerinde şehirlere göre birçok tefeci sitesi bulunmaktadır.

Adana tefeci, İstanbul tefeci, Ankara tefeci, Kayseri tefeci, Konya tefeci, Antalya tefeci, İzmir tefeci gibi sitelerin hiçbirine itibar etmeyiniz. Çünkü tefecilik kanunen yasaktır ve İnternet üzerinden hiçbir şekilde tefeci adresine ulaşım sağlayamazsınız.

Tefeci Telefon Numaraları

Tefeci telefon numaları alırken de dikkatli olun. Acil paraya sıkışmış ve tefeci arayışına girmiş insanlar genel olarak o an bunalımdadırlar. Google’da İstanbul tefeci araması yaptınız ve karşınıza bir numara çıktı. Bu numarayı aradınız. Ardından ise durumu anlatıp konuşmaya başladınız. Karşınıza gelecek olan manzara ne biliyor musunuz? Telefonu kapattığınızdaki 300 – 400 hatta 1000 TL’ye kadar çıkan faturalar…

Günümüzde İnternet’te tefeci telefon numaraları başlığıyla bildirilen numaraların tamamı dolandırıcı numarası olup insanların zor zamanlarında daha da zor zaman düşmesine sebebiyet vermektedirler.

Kısacası, tefecilerin adresleri veya telefonları İnternet üzerinde bulunabilecek şeyler değil. Var olanların tamamı da yalan yanlış bilgiler içeriyor. Bu sebepten dolayı bırakın siz bu tefeci arzusunu, sonunda ölüm olsa dahi bulaşmayın!