2018 yılının Haziran ayının ortalarında olduğumuz şu günlerde tatil sezonu açılmış bulunmakta. Okulların tatil olmasıyla birlikte bireyler tatil planları yapmaya başladı. Tatil sezonunun açılmasıyla birlikte özellikle Jolly, Ets Tur, Tatil Sepeti ve Tatil Budur tarzında hizmet veren turizm markalarının yapmış olduğu kampanyalar insanları tatil için daha da heveslendirmektedir.

Nerede tatil yapmalıyım?, Deniz tatili mi yoksa kültür tatili mi yapmalıyım? Yurtdışına mı gitsem tarzında bir sürü soru işareti varsa kafanızda bu soru işaretlerinin yanına bir de bütçe sıkıntısı eklenmektedir. Bu bütçe sıkıntısında tatil kredisi alabilir miyim? sorusu da yine insanlarn aklına gelmektedir.

Son dönemlerde göz gezdirdiğimizde Bankaların tatil sezonunun açılmasıyla birlikte tatil kampanyaları altına imza attıkları ve buna bağlı olarak tatil kredileri 2018 planlamalarının var olduğunu görmekteyiz. Tatil kredileri aslında farklı bir kredi türü değil, ihtiyaç kredisi kapsamında çekilen kredilerdir. Talep edilen kredi tutarlarının miktarının fazla olmaması ve vadelerinde 48 aya kadar uzayabildiği dikkate alındığında çok sayıda banka sms ve direkt iletişim yoluyla tatil kredisi tanıtımı yapmakta.

Tatil kredisi vermekte olan bankalar bu limitleri açarken, kişilerin banka notunu yani diğer adıyla kredi notunu esas almaktadır. Daha önce yazılarda sürekli olarak dediğimiz gibi kredi notunuz düşükse tatil kredisinden de faydalanamazsınız. Eğer kredi notunuz banka tarafından iyi derecede görülen bir yerdeyse tatil kredisi vermek için bankalar sıraya girecektir.

Tatil kredisi veren bankaları ele alırsak, İş Bankası, TEB, Denizbank, Garanti ve ING ön plana çıkacaktır. Tatil kredisi faiz oranları genel olarak bağlı olduğu kredi türü İhtiyaç Kredisi faiz oranlarına paralel bir şekilde belirlenmiştir.

Hangi Bankalar Tatil Kredisi Veriyor? 2018

Yapı Kredi Tatil Kredisi

Yapı kredi 2018 yılı tatil kredisi veren bankalar listesinin hemen başında yer alıyor. Yapı kredi bankası bir ilke imza atarak net bir faiz oranı belirlemiyor. Bireylerin kredi notu ne kadar yüksekse o kadar düşük faiz oranı kendini gösteriyor. Tersi durumda ise faiz oranı artış gösteriyor.

Yapı Kredi Tatil Kredisine Nasıl Başvurulur

 • Yapı kredi internet sitesine girerek başvuruda bulunabilirsiniz.
 • SMS ile başvuru yapabilirsiniz. (TATİL yaz boşluk bırak T.C. kimlik numaranı yaz boşluk bırak aylık gelirini yaz 4411’e gönder)
 • Yapı kredi bankasının tüm şubelerinden başvurabilirsiniz.
 • 444 0 444 NO’lu müşteri hizmetlerinden başvurabilirsiniz.

Akbank Tatil Kredisi

Akbank tatil kredisini çektikten 3 ay sonra kredi ödemeye başlıyorsunuz. İlk 3 ay ödeme derdi olmayan Akbank tatil kredisi faiz oranı %1.19 olarak belirlenmiş durumda. Vadelendirme ise 36 aya kadar uzayış göstermektedir. Başvuru için istenecek belgeler sayfa sayfa değil, kimlik, ikamet adresi ve gelir belgesi yeterli oluyor.

Akbank Tatil Kredisine Nasıl Başvurulur

 • Akbank’ın internet sitesinden
 • Tüm Akbank şubelerinden

Fibabanka Tatil Kredisi

Fibabanka yeni bir banka olarak ön plana çıkmasından dolayı hızlı bir şekilde kredi sağlamaktadır. Kredi notunuz düşükse (kara listede değilseniz) bankadan yine kredi alabiliyorsunuz. Tatil kredisini Akbank ve Yapı Kredi bankalarının aksine 24 ay vadeyle sınırlı kılmıştır.

Fibabanka Tatil Kredisi Faiz Oranları

 • 12 aya kadar vadelendirmelerde 3.000 TL ila 20.000 TL arası krediler için %1.19 faiz oranı belirlenmiştir.
 • 12 aydan 24 aya kadar uzanan vade aralığında ise 3.000 TL ila 20.000 TL arası krediler için %1.29 faiz oranı belirlenmiştir.
 • Fibabanka tatil kredisi yurtdışına değil, yurtiçi tatiller için kredi vermektedir.
 • Her 1.000 TL için 5 TL tahsis ücreti alınmaktadır.
Fibabanka Tatil Kredisine Nasıl Başvurulur
 • Bankanın internet sitesinden
 • Müşteri hizmetlerinden
 • En yakın Fibabanka şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz.