Pek çok çiftçinin göz bebeği olan tarlalar, en büyük geçim kaynağı olmaya devam ediyor. Bir çok çiftçinin geçim kaynağı olan tarlaları almak bazen çiftçilere de büyük yükler oluşturabiliyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak çiftçiler kredi çekmek zorunda kalıyor. Genel anlamda ekonomik durumu yetersiz olan ve bu durumdan dolayı da genel olarak büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan çiftçilere pek çok banka özel kredi veriyor.

 

Tarla almak isteyen çiftçilerin kurtarıcısı olmaya devam eden bankalar, ekonomik anlamda pek çok çiftçiye de destek vermeye devam ediyor. Bu süreçten dolayı da bir çok banka için düşük faizler önem taşıyor. Çiftçilerin ödeyebileceği oranlarda kredi veren pek çok banka kolay bir şekilde yeni adımlar atılmasını da sağlamış oluyor.

 

TARLA KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

 

Uzun zamandır tarla almak isteyen çiftçilerin akıllarındaki düşünceleri tamamen ortadan kaldıran ve yeni bir arazi almasını sağlayan pek çok banka, kredi vermeye devam ediyor. Özellikle Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi kamuya ait bankalar bir çok alanda çiftçilerin yanında oluyor ve arazi için kredi vermeye devam ediyor.

 

Direk olarak tarla kredisi şeklinde verilmeyen krediler, daha çok ihtiyaç kredisi adı altında veriliyor. Çiftçilere aynı zamanda destek kredisi de veren bankalar, bu faiz oranlarını da çok aşağıda tutarak herkesin daha rahat bir şekilde işlerini görmesi gerektiğini ifade ediyor.