İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere SSK İşyeri No sorgulama hakkında en pratik yöntemden bahsedeceğiz.

SSK İşyeri No Sorgulama, SSK İşyeri Sicil No Sorgulama gibi işlemler bu numaralara ihtiyacınız olduğu anda altın değerindedir. Çünkü hemen halletmeniz gerekir. SSK ile ilgili ne kadar işlem varsa yapabilmek istiyorsanız bu Numarayı bilmelisiniz.

İşyeri sahibi tarafından SSK İşyeri No öğrenildiğinde SSK’daki her işlem rahatlıkla yapılmaktadır. Çünkü çoğu işlemde Sicil No gerekir ve eğer Sicil No yoksa almak biraz uzun sürebilir. Buda işlerinizin halledilme sürecini uzatacaktır.

Bu işlemi SSK internet şubesi üzerinden gerçekleştirmek faydanıza olacaktır. Pratik ve hızlı bir şekilde kişisel bilgilerinizi girerek SSK Sicil No’nuzu  görüntüleyebilir ve bu kapsamda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Devletin neredeyse tüm kurumları artık internet üzerinden hizmet veriyor. Yani herhangi bir kurum ya da kuruluşa gerek kalmadan internet üzerinden saniyeler içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

SSK İşyeri No Sorgulama İşlemi

SSK İşyeri No sorgulama işlemi önceden SSK bünyesinde yapılmaktaydı. Fakat günden güne değişen sistemlerle birlikte artık bu sorgulama SGK, yani Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yapılıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sırf bu hizmeti vermek adına bir subdomaini, yani alt internet sitesi bulunmaktadır. Sitenin linkini yazının alt bölümünde sizlere vereceğiz. Bu siteye giriş sağlayarak istenilen T.C. Kimlik No, Nüfusa Kayıtlı Olunan İl, Cilt No, Doğum Yılı, Güvenlik Kodu bilgilerini girdikten sonra sicil numaranızı görüntüleyeceğiniz alan karşınıza çıkacaktır.

SSK İşyeri No Sorgulama Sitesi : TIKLA ULAŞ!