İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Sodexo paraya çevirme, Sodexo bozdurma, Sodexo kırdırma, Sodexo nakit çeviren yerler hakkında bilgi aktarımında bulunacak, aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıracağız. Yazımızı sonuna kadar okuyarak konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşyerlerinin büyük bir bölümü çalışanlarının yol ve yemek ihtiyaçlarını karşılıyor. Aylık olarak şehirden şehre değişim göstermekle birlikte 150 TL ila 300 TL arası yol parasına, 300 – 500 TL arası da yemek parasına harcama gidiyor. Bu harcamaları işyeri karşılamazsa işçi üzerinde çok büyük bir yük oluyor. Bunun bilincinde olan işyerleri işçilerinin bu yükünü üzerlerinden almak için maaşa ek nakit para veriyor. Ya da piyasada yer alan Sodexo, Multinet tarzı kartları veriyor.

Bu kartların içerisinde belirli bakiyeler oluyor. Örnek olarak 300 TL gıda parası yer alıyor. Bu 300 TL’lik gıda parasıyla bir aylık yemek ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Kart neye tanımlı bu çok önem taşıyor. Eğer sadece gıda için tanımlıysa, farklı bir ihtiyaç için kullanamazsınız. Yine yol parası içinde bilet verilebiliyor.

Bu yazımızda Sodexo kartındaki bakiyeyi nasıl nakit paraya çevireceğinizden bahsedeceğiz.

Sodexo Kart Bozdurma

Sodexo kartlarında belirli bakiyeler bulunur. Bu işyerinden işyerine ve şehirdeki fiyatlardan dolayı değişim gösterebilir. Ortalama olarak 200 TL ila 500 TL arasında değişim göstermektedir. Her ay bu bakiyeye ekleme yapılır ve bu bakiye sayesinde yemek ihtiyacınızı karşılarsınız.

Eğer yemek ihtiyacınızı türlü yollardan karşılayabiliyor, evden getiriyor ya da yemekhanede yiyorsanız ve bu karta ihtiyaç duymuyorsanız içindeki bakiyeyi nakit paraya çevirmeniz mümkün. Peki bu nasıl olacak ?

Sodexo Kartı Nakite Çevirme

Sodexo kartınızı nakite çevirmek istiyorsanız 3 farklı yol bulunuyor. Bu yollardan ilki, bu işi meslek haline getirenlerden yardım almak. Bu kişiler kartınızdaki bakiyeyi belirli bir oranda komisyon alarak (%10 ila 30) size nakit olarak vermektedir. Sistem banka kartı veya kredi kartı gibi çalışmaktadır. Bu kişiler pos cihazından gerekli bakiyeye çeker, size de nakit olarak kesinti yaparak verir. Bu sayede parayla para satışı yaparak kar ederler.

Bu gibi kişi ve kurumları internet üzerinden ya da herhangi bir dükkanda bulamazsınız. Çünkü hiçbir yerde Sodexo nakite çevrilir, Sodexo bozulur diye bir şey yazmaz. Çünkü yasal değildir. YAZININ YORUM BÖLÜMÜNE NE KADAR BOZDURACAĞINIZI VE İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ YAZARSANIZ SİZLERE ULAŞACAKLARDIR. 

Komisyon olayı ne oluyor? Derseniz. Komisyon olayı 400 TL’lik bir Sodexo kartınızdan %20 oranında komisyon alınırsa 80 TL kesinti yapılacağı anlamına gelir.

Sodexo Nakite Çeviren Yerler

Sodexo ile anlaşmalı olan mağaza, dükkan ve marketleri bulun. Buralara teker teker sorun nakde çevirip çeviremediklerini. Eğer nakde çeviren bir yer bulursanız komisyon oranıda fazla değilse nakde çevirebilirsiniz. Bu hususta dikkatli olmalısınız. Çünkü büyük ve kurumsal mağazalar bu talebinizi işyerinize iletebilir. O yüzden kurumsal olmayan yerleri tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Sodexo Bozdurma Yolları

Diğer bir Sodexo bozdurma yolu ise marketlerdir. Normalde market alışverişinizi nakit parayla yapıyorsunuz. Bu nakit parayı cebinizde tutarak “Sodexo” anlaşmalı marketlerden kartla alışveriş yapabilirsiniz. Bu şekilde ne birine ağız eğmek zorunda kalır ne de komisyonla uğraşırsınız. Normalde markete vereceğiniz nakit para cebinizde kalır, harcamayı Sodexo ile yaparsınız.

En mantıklı yol budur.

Soru, görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.