Sigorta Poliçe Prim Makbuzu Nedir? Ne İşe Yarar? Poliçe Prim Bedeli…

Sigorta Poliçe Prim Makbuzu Nedir? Ne İşe Yarar? Poliçe Prim Bedeli…

Sigorta poliçesi ve sigorta poliçe prim makbuzu sık sık karşımıza çıkan materyallerden biridir. Sigortacılık ile ilgili olan bu belgeler nedir? ne işe yararlar gelin hep beraber bakalım.

Sigorta Poliçesi Nedir?

Sigorta poliçesi, sigorta senedi gibi farklı isimleri olan söz konusu sigorta poliçesi, sigortacınızla yapmış olduğunuz araç sigorta anlaşmasının yazılı olarak bir örneğidir. Muhatap, keşideci ve lehtar olmak üzere 3 farklı kişinin imzasının bulunduğu poliçelerde bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler olmazsa poliçe kesin suretle kabul edilmemektedir.

Sigorta Poliçesi Prim Makbuzu Nedir?

Poliçe Nedir? sorusunun yanı sıra çoğu zaman işimize yarayan sigorta poliçesi prim makbuzu vardır birde. Prim bedeli, sigortayı yapan kuruluşun vaadetmekte olduğu teminatların tamamının yerine getirilmesi için sigortalı bireyden talep edilmekte olan ücret olarak ön plana çıkmaktadır.

Poliçe primlerinin ana ayaklarını oluşturan sigorta fiyatları, sigortanın ne türden olduğunu, hangi teminatları kapsam içerisine aldığına, verilmekte olan tüm sigortaya ek hizmetlere ve bunlar gibi çok sayıda ayrıntı kapsamında farklılık gösterebilmektedir.

Sağlık sigortası, araç sigortası, ziynet eşya sigortası, gayrimenkul sigortası gibi neredeyse değeri bulunan her şeyin sigorta kapsamında tutulabildiği günümüzde en çok tercih edilen sigorta türü araç, ardına ise konut sigortalarıdır. Konutlarda meydana gelen yangın, hırsızlık, deprem sonucu yıkılma, su baskını gibi çok büyük zararlar meydana getirebilen olaylarda zararı telafi etmek için öne çıkan konut sigortalarının deprem için olanlarına DASK adı verilmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Süleyman dedi ki:

  Kaza yapıyoruz stresi yetmiyormuş gibi birde yok şunu getir yok bunu getir bide başımıza makbuz çıktı arkadaş bak sistemden işte illa kağıt mı olması gerekiyor

 2. ELif dedi ki:

  Kaza yaptım, sigorta poliçe prim makbuzuda istendi, sigortacım gel verelim dedi de poliçe yeterli değil mi prim makbuzu ne alaka acaba

 3. Mustafa Kök dedi ki:

  Sigorta poliçesi taşıma zorunluluğu kalktı mı ya fotoğraf yetiyor yanid emi eminiz kesinlikle

 4. Seyfi dedi ki:

  Kaza sonrası bu makbuuzn istenmesi yasalarda geçiyor mu benden istediler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.