Azerbaycan’ın Gence ilinde Hastane açan bir Türk doktorun bu müjdesi herkesi şaşırttı. Artık SGK’lı hastalar Türkiye haricinde bu hizmetten Azerbaycan’da da yararlanabilecekler. Ayrıca Gence’de bulunan bu hastane 70 yatak kapasitesine sahip ve Azerbaycan’daki ilk ilik nakli de Türk doktorlarımız tarafından gerçekleşecek.

 
Azerbaycan’ın Gence ilinde kurulan Gence International Hospital Prof. Dr. Süleyman Dinçer’in girişimleri ile kuruldu ve alanında uzman 70 Türk doktor ve 30 hemşire hizmet vermektedir. Bu sayede ise SGK ile Türk Vatandaşlarının muayene olması için de büyük adımlar atılmıştır.

 
Prof. Dr. Süleyman Dinçer ayrıca Türk hekimler tarafından Azerbaycan’da ilk defa ilik naklinin gerçekleşeceğine ve kanser tedavisinde ise son tedavi yöntemlerinin uygulanacağını vurguladı.

 
Prof. Dr. Süleyman Dinçer ayrıca Azerbaycan’da yaşayan Türkler için çok bir avantaj teşkil eden muayene uygulaması için SGK başkanı ile görüşmelerinde bu konu ile ilgili her türlü yardımı alacaklarını belirtti. Bu sayede ise Azeybaycan’da yaşayan Türk vatandaşlarının, emekli, sigortalı olan yaklaşık 10 bin kişinin sağlık hizmetleri için Türkiye’ye dönmelerine gerek kalmayacağını belirtti.