İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda Setcard’ı nasıl nakite çevireceğiniz konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız. Buyurun bakalım Setcard nasıl nakde çevriliyormuş?

Günümüzde artık neredeyse her firma çalışanlarının yol ve yemek ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Artan fiyatlar neticesinde yol ve yemek masrafları işçilerin maaşının büyük bir bölümüne mal oluyordu. Bu durumu firmalar karşılayarak çözdüler.

Bazı firmalar bu konuda işçilerine direkt olarak ihtiyaçları ölçütünde nakit para veriyor. İşçilere bu şekilde destek çıkıyor. Bazı firmalar da Setcard, sodexo gibi kart üreticileriyle anlaşarak banka kartı tarzında ön ödemeli kartlar veriyor. Bu kartlara belirli tutarlarda bakiye ekliyorlar ve bu bakiyeyle işçinin ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Bu kartların kötü bir yanı var. Neye göre tanımlandığı çok önemli. Mesela gıda için tanımlanan kartlar sadece gıda sektöründe kullanılıyor. Diğer sektörlerden yapacağınız alışverişlerde kartta bakiye olsa dahi geçersiz uyarısı veriliyor. Bu yüzden kartın nakde çevrim işlemi biraz daha zorlaşıyor.

Setcard Paraya Çevirme

Setcard’ı paraya çevirmek istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken bu işi yapanları bulmak. Günümüzde Sodexo, setcard, multinet gibi bu tarz kartları nakde çevirmeyi meslek edinmiş bireyler ve işyerleri bulunmaktadır.

Bu işlem yasal olmadığından ötürü direkt olarak kişilere ulaşım şansı yakalayamabilirsiniz. Çünkü bu bireyler dükkanlarına “Setcard bozdurulur” “Setcard nakde çevrilir “yazamazlar. Ya da internetten reklamlarını yapamazlar. Bu yüzden BU YAZININ ALTINDA YER ALAN YORUM BÖLÜMÜNDEN İLETİŞİM BİLGİLERİNİ VE SETCARD KART BAKİYENİZİ YAZARAK ŞAHISLARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ. 

Setcard Nakde Çeviren Yerler

Setcard’ı nakde çeviren yerler çok sayıdadır. Bu yerleri bulmak için yukarıda belirttiğimiz işlemi yapabilirsiniz. Bu işleme güvenmiyorsanız ve ben karşıma muhattap bir firma ararım diyorsanız. Bu durumda birazcık yorulmanız gerekiyor.

Tek tek setcard anlaşması olan işyerlerini bulmalısınız (Kapısında, camında, çerçevesinde herhangi bir yerinde Setcard logosu yer alır). İşyerlerini bulduktan sonra girip açık açık isteğinizi ileteceksiniz. Belirli bir komisyon alarak size nakit veren işyerleri bulabilirsiniz.

Bu işlemi her işyeri yapmaz. Yasal değildir bu yüzden dikkatli olun. Çünkü işletme firmanıza bilgi verme hakkına sahiptir. Yani o yüzden kesinlikle tamamen kurumsal işyerlerine gitmeyin. (Burgerking, McDonalds, Migros gibi.)

Setcard Nakde Çevirme Yolları

Setcardı nakde çevirme yollarından bir diğeri ise marketlerdir. Marketlerden gıda alışverişinizi yapmak zorundasınız. Her ay evinize mutfak alışveriş yapıyorsunuzdur. Ortalama olarak 100 – 300 TL arası alışveriş yapmanız gerekiyor. Bu alışveriş yaparken nakit para vermek yerine Setcard’dan çektirirseniz, yine nakde çevirmiş gibi olursunuz. Markete vereceğiniz nakit tutar cebinizde kalır ve para Setcard bakiyesinden eksilir.

Setcard nakite çevirme yolları bu şekilde sıralanabilir. Eğer yemek ihtiyacınızı herhangi bir şekilde karşılayabiliyor ve bu Setcard bakiyesine ihtiyaç duymuyorsanız dediğimiz gibi nakde çevirmeniz mantıklı olacaktır. Fakat nakde çevirirken dikkat etmeniz gereken bir husus var. Oda komisyon oranı. Komisyon oranı %25’den fazla olan yerlerden nakde çevirme işlemi yapmayın. Çünkü çoğu kişi, kurum ve market %15 – 20 komisyon oranlarıyla Setcard nakde çevirme işlemi yapmaktadır.