Bankalarla genel olarak iş yapıyorsanız ve bu anlamda da senet imzaladıysanız, başınıza binbir olumsuzluk gelebilir. Bu durumdan dolayı da genel olarak büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumdan dolayı genel olarak senetlerinizin gününü geciktirebilir ve bu anlamda da büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu konudan dolayı da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Senetlerinizin gününü geçirdiyseniz, bankadan protesto edilmenize de az bir süre kalmış demektir. Bu durumdan dolayı da büyük sıkıntılarla karşılaşabilir ve ticari anlamda itibar kaybedebilirsiniz. Bankacılık sektöründe de tüm itibarınız bir anda yerle bir olabilir ve bu durumdan dolayı ilerleyen zamanlarda kredi çekmekte büyük zorluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

SENET NE ZAMAN PROTESTO EDİLİR?

 

Bankada eğer senetiniz var ise ve ödeme gününü geçirdiyseniz, banka size ödemek için senet gününden sonra iki gün daha verir. Senet gününden iki gün sonra mesai bitimine kadar borcunuzu ödemezseniz, senediniz protesto edilir. Eğer senediniz genel olarak bir şahsın elindeyse bu süre daha da kısalır. Senetinizin son ödeme tarihinden bir gün sonra mesai bitimine kadar size konu ile ilgili süre verilir. Eğer bu süre içerisinde senedinizi ödemediyseniz, senediniz protesto edilir.

 

Protesto edilen senetin borcu ödenmediği taktirde büyük sıkıntılar da gün yüzüne çıkabilir. Bu durumdan dolayı büyük sıkıntılar da gün yüzüne çıkabilir. Bu durumdan dolayı da genel olarak başınız belaya girebilir ve hatta hapiste bile yatabilirsiniz.