Gazi ve Gazi Yakınlarına Faizsiz Kredi

Gazi olan vatandaşlara kredi veren bankalar arasında göze çarpan etkinlik kredilerin faizsiz olma zorunluluğudur. Devlet destekli gazi kredilerinde normal kredi gibi yine aynı şekilde kredi notuna bakılmaktadır bu sebeple kredi çekmeye giden gaziler, şehit ve gazi yakınları da kredi notlarını sorgulatmaları gerekir. Özel bankalar kredi notuna daha çok önem veriyor olsa da devlet bankaları buna o kadar da fazla önem vermeyip gazinin gelir durumuna göre kredi verebilmekte. Gazilere devlet destekli konut kredisi de faizsiz bir şekilde verilmektedir. Konut kredisi çekmek isteyen gazilerin özel bankalardan önce devlet bankalarına başvuru yapmalarında yüksek faydalar var. Gazilerin yaş durumuna göre hareket eden bankalar oturdukları bölgeden gaziler için ayrılmış bir TOKİ binasından daireyi de gaziye yapılandırma yetkisine sahiptir. Tamamen yine gazi tercihinde olan TOKİ Binası normal bir daireden daha ucuza gelerek gazinin kredi borcunu daha çabuk ödemesine yardımcı olmaktadır.

Şehit Yakınlarına Faizsiz Kredi

Şehit ailelerinin aslında bu tür kredilere ücretsiz şekilde ulaşması lazımdır çünkü tüm borçları devlete evlatları tarafından değer biçilemez bir şekilde ödenmiştir.

Günümüzde şehit ailelerine olan saygı sevgi ve hürmet artıyor buna bağlı olarak yapılan hizmetlerin haddi hesabı bulunmamakta. Şehit aileler tüm ihtiyaçları için devlet bankalarından faizsiz kredi çekme haklarına sahiptirler.

Hak sahibi olan şehit ve gazi yakınları noter onaylı hak sahipliği belgeleriyle devlet bünyesindeki bankalara müracat edebilir ve faizsiz kredi imkanından yararlanabilir. Başvurulan kredi süreci normal kredici sürecinden uzun sürer 1-3 hafta arasında değişim göstermektedir. Kredisi onaylanan tüm şehit ve gazi aileleri onaylanan kredilerini banka şubesinden nakit bir şekilde alabilirler.

Konu İçeriği ;

  • Şehit ve gazi yakınlarına faizsiz konut kredisi 2016 ne kadar
  • Gazilere faizsiz kredi veren bankalar
  • Şehit yakınlarına faizsiz kredi