Sanal Kart Nedir? Nasıl Alınır 2019

Sanal Kart Nedir? Nasıl Alınır 2019

İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere sanal kart hakkında bilgi aktarımında bulunacağız. Sanal kart nedir? Nasıl alınır? hangi bankalar sanal kart veriyor? Sanal kartla yapılabilenler neler? tarzındaki tüm sorulara cevap vereceğimiz bu yazımızı dikkatli okumanızı öneriyorum.

İlk olarak Sanal Kart Nedir? diyerek başlayalım ve Sanal Kartla ilgili aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart, teknoloji ürünü olarak ön plana çıkan bir banka icadıdır. İnternet üzerinden alışveriş yaparken eğer kendinizi güvende hissetmiyorsanız, kart şifrenizi paylaşmak istemiyorsanız işte sanal kart tam da sizler için.

Sanal Kart, kredi kartına bağlı bir şekilde açılan, kartın fiziki olarak yer almadığı sanal ortamda bulunduğu, tüm alışverişlerde rahatlıkla kullanılan ve Asıl kredi kart özelliklerinin tamamını taşıyan bir kart türüdür. Sanal Kart, kredi kartınızdan farklı numaraları ve şifresi bulunan fakat kredi kartınızdan sizin belirlediğiniz tutarda limitle çalışır.

Sanal kart numarası başvurduğunuz an itibarıyla sistem tarafından size gönderilir ve hemen kullanılabilir. Bunun için ek bir komisyon, ödeme v.b. de kesinlikle alınmamaktadır.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

İnternetten örnek veriyorum bir telefon alacaksınız. Fakat bilgisayarınızda virüs olabileceğine, ya da herhangi bir şekilde sitenin güvenlik açığının olabileceğinden korktuğunuz için kart bilgileri ve şifrenizi girmek istemiyorsunuz. Bu durumda Sanal kartınızı devreye alıyorsunuz. Örnek veriyorum telefon 1.000 TL ise, sistem üzerinden Sanal kartınıza tam 1.000 TL para aktarımı yapıyorsunuz. Ardından normal kredi kartınızdan farklı numaraları ve şifreleri girerek sanal karttan alışveriş yapıyorsunuz. Alışverişten sonra hemen sanal kartı iptal edebilirsiniz. Sanal kartınıza bağlı olarak kredi kartınızda iptal edilmemektedir.

Sanal Kart Güvenli mi?

Sanal kart güvenli. Çünkü sıfır limitlidir. Yani kart bilgilerinizi kullanarak, biri hesabınızdan herhangi bir şekilde ne alışveriş yapabilir ne de para çekebilir. Kartın limitini siz oluşturursunuz. Yani sizde bir ürün alacaksanız, kuruşu kuruşuna o ürün tutarı kadar para aktarımı sağlar, anında alışverişinizi yaparak sanal kartınızın limitini yine 0’a düşürürsünüz.

Çalınma durumu olsa dahi hiçbir işlem yapılamayan sanal kartlar, istendiği zaman iptal edildiği için güvenlidir. Yani alışverişinizi yaptınız, kartın limiti 0 olduğu halde güvenmiyorsanız, kartınızdan bakiye çekildikten sonra iptal ederek rahatlıkla durabilirsiniz.

Artı olarak belirli bir süre atayabileceğiniz sanal kartlar kullanılmasının ardından bu süre sonunda bakiyesini direkt olarak kredi kartınıza geri aktarıp direkt 0 lanmaktadır. Eğer unutkanım ben yapamam 0 layamam diyorsanız süre faktörünü kullanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.