2018 yılı içerisinde PYBS burslarında bir takım değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler çerçevesinde öğrenciler rutin hesap takviminde yaşanan karışıklıklardan dolayı burslarının ne zaman yatacağını merak etmeye başladı.

Vakıfbank PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

Vakıfbank’a geçilmesinin ardından öğrenciler Nisan ayı içerisinde burs aldı. Nisan ayının 3 ay sonrası yani Temmuz ayının 15’inden sonra burslar hesaplara geçecektir. Bir yıl içerisinde 4 kere burs verilmektedir. Bu yüzden Temmuz ayından sonra Ekim ayında, sonrasında ise Aralık ayında burs yatırılmakta olup, gelecek dönemin bursu 1 ay gecikmektedir. Yani ocak ayında yatması gereken burs Aralık ayında yattığı için, Mart ayında yatması gereken burs Nisan ayında yatmaktadır.

PYBS Bursları Aylık mı Olacak?

Söylentilere bakılırsa, burslar aylık olacak diye söylemler ortada dönmekte. PYBS bursları aylık olacak mı olmayacak mı? Şuan bu konuda herhangi bir resmi açıklama yok. Fakat bu kadar fazla söylem olması normal değil, kısa zaman içerisinde öğrenciler için PYBS burslarının aylık olması muhtemel olabilir. Fakat aylık olduğunda şuanda hesaplara geçen 600 küsür lira para, 300’e düşecektir. 3 aylığa çarptığımızda  yine 900 TL olarak ön plana çıkacak ve 300 TL gibi bir zam olacaktır.

Herhangi bir resmi açıklama olduğu takdirde, tarafımızdan sizlere bu açıklama bildirilecektir.

PYBS Bursları Yatma Takvimi 2018

PYBS Bursları 2018 – 2019 Eğitim öğretim döneminde şu şekilde hesaplara geçecektir.

Temmuz – Ekim – Aralık – Nisan 

Bu ayların 15’inden sonra burslar Vakıfbank hesaplarına yatırılacaktır.

2018 PYBS Bursu Ne Kadar?

3 ayda bir verilmekte olan PYBS bursları, Vakıfbank’a geçilmesinin ardından zamlanmıştı. Güncel olarak 2018 yılı PYBS burs miktarı 3 ayda bir 620 TL olarak belirlenmiştir. Bu aylık olarak 206,60 TL’ye denk gelmektedir. Bir lise öğrencisi için hiç de kötü bir para olmayan bursluluk parası, otobüs bileti ve kırtasiye masraflarını karşılamak için yeterlidir.

PYBS Bursunun Yattığını Nasıl Öğreniriz?

PYBS Bursunun yattığını Vakıfbank’a geçildiğinden dolayı artık mobil bankacılıkla öğrenemiyoruz. Neden mi? Çünkü Vakıfbank Sosyal destek kartlarında CVV bulunmuyor. Bu sebepten mobil bankacılığa giriş sağlayamıyoruz. Bu durumda ilk yapmanız gereken sitemizi takip etmek. Burs yattığı anda sitemizden sizlere duyrulacaktır. 2. olarak ise banka kartınızla Vakıfbank ATM’sinden yolunuz düştükçe kontrol etmek.