2019 yılında PTT kredileri atağa kalkmış durumda. Birçok tüketici kredi amacıyla PTT’ye yöneliyor. Peki PTT Kredi başvurusu nasıl yapılır? Sizler için hazırladığımız PTT Kredi Hesapla yazısıyla birlikte PTT kredisiyle ilgili her türlü detaylı elde edebileceksiniz. İşte PTT Kredi detayları…

PTT İhtiyaç Kredisi

PTT İhtiyaç kredisinin bu yıl içerisinde büyük bir hızla tüketici artışı yaşadığını söylemiştik. Düşük faiz oranları, sunduğu avantajlarla birlikte büyük bir kesim tarafından merak edilen PTT İhtiyaç kredisi 5 farklı banka üzerinden veriliyor.

PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

PTT Üzerinden ihtiyaç kredisi almak için emekli maaşınızı PTT’den almanız gerekiyor. Eğer emekli maaşınızı PTT’den almıyorsanız ne yazık ki bu söz konusu kredilerden faydalanamıyorsunuz. Eğer emekli maaşınızı PTT’den almıyorsanız bu durumda gelir belgelerinizi 5 farklı bankadan herhangi birine sunarak kredi alabilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

PTT direkt olarak kredi sunmuyor. Aracı bankalar aracılığıyla PTT kredisi çekiyorsunuz. Bu bankalarda dönemin şartlarına göre normal ihtiyaç kredilerinden bir tık daha düşük faiz oranları sunuyor. Özellikle emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, çok uygun faiz oranları sunulacağından emin olabilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisi Şartları

PTT İhtiyaç kredisi için birçok şart bulunuyor. Bu şartlar Emekli maaşını PTT’den alanlar için oluşturulan şartlar ve PTT’den maaş almayanlar için oluşturulmuş şartlar olarak 2 farklı kolda ele alınıyor.

Emekli Maaşını PTT’den Alanlar İçin Şartlar

  1. Her kredi ürününde olduğu gibi ilk şart kesinlikle kredi notudur. Kredi notunuzun yeterli seviyede olması gerekiyor.
  2. Kredi başvurusunun üst yaş sınırı 84’dür. 84 yaşından önce PTT İhtiyaç kredisi alabilir, 84 yaşındayken dahi alamazsınız.
  3. Alacağınız kredinin aylık taksit tutarının %50’sinden daha düşük maaş alamazsınız. Yani aylık 2.000 TL emekli maaşı alıyorsanız, en fazla aylık 1.000 TL ödemeli kredi sahibi olabilirsiniz.

Maaşını PTT’den Almayanlar İçin Şartlar

Maaşını PTT’den almayanlar için birtakım şartlar oluşturulmuştur.

  1. Alt sınır 18 yaş, üst sınır ise yine emekli maaşını PTT’den alanlar için oluşturulan üst sınırla aynı 84 yaş.
  2. Gelirin belgelenmesi
  3. Kredi notunun yeterli seviyede olması
  4. Aylık gelirin %50’lik bölümünün taksidi karşılayabilmesi gerekiyor.

PTT İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

PTT İhtiyaç kredisi faiz oranlarının piyasa şartlarına göre belirlendiğini belirtmiştik. Güncel olarak kredi hesaplama siteleri üzerinden faiz oranlarını görebilirsiniz. Hemen hemen her hafta değişen faiz oranları bulunuyor.