Nakit ihtiyacı olanlar artık PTT aracılığıyla da başvuruda bulunup kredi sahibi olabiliyorlar. Bu çerçeve dahilinde PTT Üzerinden kredi başvuru şartları ortaya çıkıyor. Peki nedir bu şartlar?

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

PTT Kredi başvurusu gerçekleştirmek istiyorsanız ilk olarak herhangi bir PTT şubesinden başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Söz konusu formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra, kredi çekmek istediğiniz bankaya bu formu gönderterek, olumlu veya olumsuz bilgilendirme sahibi oluyorsunuz. Eğer kredi onay alırsa, bireysel ihtiyaç kredisi sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanıyor ve nakit paranızı PTT Üzerinden çekiyorsunuz.

PTT Aracılığıyla Alabileceğiniz Krediler

PTT aracılığıyla alabilecek olduğunuz birçok kredi bulunuyor. Farklı kredi kuruluşlarından farklı tutarlarda kredi sahibi olabilirsiniz. Peki bu kuruluşlar hangileri? Ne kadar kredi çekebilirim? İhtiyaç, taşıt, konut gibi farklı kredi türlerine sahip olabilir miyim? Tüm soruların cevabı yazımızın devamında yer alıyor.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi

Emekli olduktan sonra, maaşını PTT’den alan emekli bireyler için özel yapılan kredi türü olarak ön plana çıkan Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi, kefil şartı aranmaksızın, acil ihtiyaç durumunda başvuru yapabilecek olduğunuz bir kredi türüdür. Eğer bu krediye sahip olmak istiyorsanız herhangi bir PTT şubesine giderek bu krediye yönelik başvuruda bulunabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi Faiz Oranları

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi’nde 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sahibi olabilirsiniz. Bu kapsamda faiz oranı ise 3 – 48 aylık vade sürecinde %1.89 olarak ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda kredi tahsis ücreti adı altında uygulanan binde 5’lik ücret de krediye yansımaktadır.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi Başvuru Şartları

Öncelikle 80 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 80 yaşından küçük herkes bu krediye başvuruda bulunabilir. Aynı zamanda bir diğer gereksinim ise emekli maaşını PTT’den almak olarak ön plana çıkıyor.

Denizbank Her Derde Deva Kredisi

Eğer emekli birey, maaşını PTT üzerinden alıyorsa, 48 ay vade sınırıyla Denizbank her derde deva kredisi çekebilir. Çekilecek olan kredi limiti en düşük 1000 TL olarak ön plana çıkıyor. En fazla çekilecek tutar ise 36.000 TL. Krediye uygulanacak faiz oranı ise kredi miktarına göre farklılık göstermektedir.

Denizbank Her Derde Deva Kredisi Faiz Oranları

Çekecek olduğunuz kredi tutarı 2000 TL’nin altındaysa, kredi çekecek müşteri %1.75 oranında, 2000 TL üzerindeyse %1.74’lük faiz oranıyla ödeme yapacaktır. Bu kredinin en önemli avantajı ise kredi tahsis ücreti ödenmeyecek.

Denizbank Her Derde Deva Kredisi Başvuru Şartları

80 yaşını doldurmamanız aranan ilk şart. İkinci şart ise yine diğer kredilerde olduğu gibi emekli maaşını PTT’den almak.

INGBank Kredi Postam Kredisi

Maaşını PTT üzerinden çeken müşteriler için özel olarak verilen bir diğer kredi ise INGBank Kredi Postam kredisi olarak ön plana çıkıyor. INGBank Kredi postam kredisinde emekli bireylere yardımcı olmak amacıyla çok cazip fırsatlar uygulanıyor. Çekilecek kredi için, kredi miktarının binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti ve aynı zamanda hayat sigortası ücreti alınıyor. Kişinin yaşına, cinsiyetine göre hayat sigortası tutarı farklı çıkabilir, bu zorunludur.

INGBank Kredi Postam Kredisi Faiz Oranları

1.000 – 10.000 TL arasında kredi tutarı için %1.84 oranında faiz uygulaması yapılırken, 10.000 TL ve üzeri kredileriniz için %1.64’lük bir faiz uygulaması yapılmaktadır. Arada %0.20’lik faiz oranı ise uçurum olarak nitelendirilebilir. Bu kapsamda çekebilecek olduğunuz en yüksek tutar 45.000 TL, en düşük tutar ise 2.500 TL olarak ön plana çıkmaktadır. Vadelendirme ise 48 aya kadar uzamakta, 48 aydan fazlası yapılmamaktadır.

INGBank Kredi Postam Kredisi Başvuru Şartları

Diğer kredilerin aksine 75 yaş sınırı bulunan INGBank Kredi Postam kredisi, 75 yaşını doldurmayanlara kredi vermekte. Aynı zamanda PTT emeklisi olmak da gerekiyor. Belirlenen şartları taşıyorsanız, hemen PTT şubelerinden kredi sahibi olabilirsiniz.