Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Günümüz itibariyle kirada oturan, yaşı genç olup geleceğe yatırım olarak ev almak isteyen kişiler çoğunlukla bulunmaktalar. Bankalar bu çeşit ev sahibi olmak isteyen insanlara yardımcı olmanın da ilerisinde ellerinden tutup ev sahibi yapmaktalar. Bankaların konut kredisi vermesinde birçok şart aranmaktadır. Bu şartlar kredi notuyla başlayıp evin bulunduğu adrese, büyüklüğüne, tamamlanmış veya tamamlanmamış olması durumuna göre değişmektedir. Eskiye nazaran şuanda konut kredisi çekmek gerçekten zorlaşmış durumdadır.

 

Prefabrik evlerin günümüzde çok hızlı bir süreçte çok hızlı bir şekilde artması, bu evlerin ısı ve ses yalıtımları kendiliğinden bulunması ve hazır ev olarak adlandırılması açısından birçok insanın tercih sebebi olmaktadır. Prefabrik ev olarak tanımlanan bu evler genellikle imar arsalarına koyulmaktadır ve hiçbir şekilde temel atılma gereksinimleri bulunmamaktadır. Bu evlerin genelde çevreciler tarafından tercih edildiği daha öncelerden belirtildi buna sebep olarak göstereceğimiz madde ise bu evlerin atölye ortamında yapımı tamamlanıp arsa üzerinde hiçbir temel atılmadan doğaya hiçbir şekilde zarar verilmeden sadece montajının yapılıyor olması. Ayrıca bu evler temelle bağlı olmamaları gerekçesiyle taşınma imkânına da sahiptirler.

Prefabrik Evlerin Ruhsat İşlemleri

Prefabrik evler hafif prefabrik yapılardan oluşması dolasıyla taşınması ve kurulumu sırasında hiçbir şekilde vinçe ihtiyaç yoktur. Özel bir şekilde hazırlanan bu evler kişi isteğine göre farklı malzemelerle farklı şekillerde hazırlanabilmektedir. Prefabrik evlerin arsa üzerine montajı bittikten sonra ruhsat işlemleri tamamlanmalıdır. Ruhsat işlemlerinde istenilen gerekli evraklar tüm belediyelerde değişik göstereceğinden dolayı bulunduğunuz alandaki belediyeden bu konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Prefabrik Evleri Kredi İle Alma İşlemi

Öve öve bitiremediğimiz bu çok fonksiyonlu prefabrik evleri yapan firmaların uyguladıkları uygun kredi seçenekleri var. Krediyle prefabrik ev alacak olan müşterilere kredili satış yapmaları mümkün. Günümüzde prefabrik evlere çok yoğun ilgi gösterilmesi bankaların gözünde olduğu için bankalarda bu konu üzerine titremiş vaziyette ve yeni çalışmalar başlatmaktalar. Yıllarca önümüze gelen “taşınmaz” ibaresi prefabrik evler için geçerli değildir çünkü bilindiği üzere prefabrik evler taşınmaktadır. Eskiden bu bankalar tarafından riskli bir şekilde görünmesine rağmen günümüzde bankalar prefabrik evler için kredi vermeye olumlu bakmaktadır ve prefabrik evler için kredi veren bankalar bulunmaktadır

Hangi Bankalar Prefabrik Evler İçin Kredi Veriyor?

Halay başını Türkiye Finans Katılım Bankası, Halkbank, Bank Asya çekmektedir. Bu bankalar krediyi ya evin bulunacağı arsa üzerine yada kişinin başka bir gayrimenkulüne ipotek yaparak prefabrik evlere kredi vermektedirler. Bu sektörde halay başını çeken banka Türkiye Finans Katılım Bankasıdır. Bu bankanın prefabrik evler için başlattığı projenin adı ise “Türkiye Finans Prefabrik Konut Finansmanı” dır. Bunun üzerinde Türkiye’de bir çok bankayla anlaşmalı olan Türkiye Finans Katılım Bankası çok uzun vadeli kredi imkanları vermektedir. Türkiye’de ilk defa böyle bir kredi türü uygulanıyor ve bu kredi türünün faizleri de oldukça uygun olarak yorumlanıyor. 48 Ay vade seçeneğiniz bulunan Prefabrik Ev Kredisinde %1.02 faiz oranı dikkatleri tamamen üzerinde tutmaktadır. Normal konut kredisi alıyor gibi banka üzerinden sözleşme bedelinizin %70-75’i banka tarafından karşılanmaktadır.

Prefabrik Ev Kredisi ve Normal Konut Kredisi Arasında Ne Fark Vardır?

Konut kredisinde ki faiz oranları Prefabrik evlere göre daha düşüktür. Vade farklarına bakıldığında da prefabrik ev daha üst taraflarda çıkmaktadır. Buradan anlamanız gereken şey prefabrik ev kredisi normal konut kredisine göre biraz daha yükseğe mal olmaktadır.

Konu İçeriği ;

  • Prefabrik ev kredisi
  • Prefabrik ev kredi
  • Prefabrik ev kredisi hesaplama
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.