Acil Para İhtiyacı Durumunda Ne Yapılabilir?

Merhaba değerli okurlar. Bu yazımızda, sizlerden acil paraya ihtiyacı olup da bulamayanlar ve arayışta olanlar için, araştırma ve tecrübe tabanlı bazı bilgi ve deneyimleri paylaşacağız. İnsanlar dönem dönem paraya sıkışabilirler ve bu zamanlarda yakın çevrelerine başvururlar ilk önce. Tabi buralardan da bir sonuç çıkmayınca ellerindeki varlık ve durumları değerlendirerek kredi vs gibi yollara başvururlar.

Acil Para Lazım Ama Bulamıyorum? Ne Yapmalıyım?

Şimdi ilk etapta sizlere önerebileceğimiz ilk yol yakın çevrenizdir. Çünkü yakın çevrenizden alacağınız borcu faiz ile ödemezsiniz. Tabi bazen çevreden isteyeceğime bankadan alırım gerekirse 2 katı olarak geri öderim diyebileceğiniz durumlar da olabilir ama ilk seçeneğimiz faize bulaşmadan ihtiyacınızı giderme yolunda çabalamak olsun.

Çevremden Borç Para Bulamadım. Nereden Bulabilirim?

Bu noktada ise ikinci seçenek ise ihtiyacınızın büyüklüğüne göre bankalardan kredi çekmek olabilir. Bunun için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Veya ihtiyacınızın miktarına göre varsa gayrimenkulünüzü ipotek ettirerek istediğiniz parayı bulabilirsiniz.

Hangi Bankadan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Öncelikle kredi çekebilmek için ihtiyacınızın miktarını yani ne istediğinizi bilmelisiniz. Çekebileceğiniz ihtiyaç kredisi miktarı maaşınıza, gelir düzeyinize ve geçmiş finansal hayatınıza bağlı olarak kredi notunuza göre belirlenir.

Kredi Notunuzu Örenmek için hemen tıklayın!

Bu konu ile alakalı olarak İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilebilir? Konumuzu inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Çekemiyorum. Nasıl Kredi Çekebilirim?

İhtiyaç kredisi seçeneği de olumsuz oldu ise bunun yerine ipotek ile kredi çekme yolunu deneyebilirsiniz. İpotek edebileceğiniz gayrimenkul yani ev, arsa, araba gibi değerler varsa, bunları bankaya ipotek ettirerek, değerleri mukabilinde kredi çekebilirsiniz.

Bankalardan Hiçbir Şekilde Kredi Çekemiyorum? Başka Nereden Para Bulabilirim?

Eğer bankalardan da kredi alamıyorsanız burdan sonra işinize bağlı olarak HİBE ve TEŞVİK yollarını deneyebilirsiniz. Bir iş yeriniz varsa veya parayı bir iş kurmak için istiyorsanız devletin bazı kurumları ve programları karşılıklı veya karşılıksız olarak para veriyor.

KOSGEB, Esnaf ve Sanaatkarlar Odası, TUBİTAK destekli programlar veya Avrupa Birliği Destekli hibe programlarını takip ederek, alt sınır olmaksızın 500.000 Liraya kadar destek alabilirsiniz.

Bu konu ile alakalı olarak Nasıl Hibe Kredi Alabilirim? Konumuzu inceleyebilirsiniz.

İş yerim yok ve İş de Yapmıyorum ama Acil Para Lazım Ne Yapmalıyım?

Eğer normal bir vatandaşsanız, bir yerde çalışıyor veya işiniz de yok ama acil de paraya ihtiyacınız varsa aşağıdaki bazı yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • Kendi adınıza faturalı hattınız var ise, hattınızın üzerine taahhüt ile cep telefonu alırsınız ve piyasa değerinin biraz altında telefonculara veya internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Dikkat edin de kutusunu açmayın J ve faturalarını atmayın.
  • Bir yerden taksit ile paraya hemen çevirebileceğiniz mobilya, eşya veya beyaz eşya alıp satabilirsiniz. Bunu şu şekilde de yapabilirsiniz; internetten ilan açarsınız, daha sonra gelecek talebe göre gider mağazadan borç ile onu alıp, biraz altında satabilirsiniz.
  • Yakın bir arkadaşınızın kredi kartını kullanarak taksit ile cep telefonu alıp, onu hemen geri paraya çevirebilirsiniz. Bu şekilde dönüşüm yapacaksanız en hızlı ve en az zararlı ürün cep telefonudur. Özellikle iPhone ve Samsung’un pahalı modellerini tercih edin derim.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal takipteyseniz ve bu yüzden kredi çekemiyorsanız, sizin için birkaç banka kredi vermektedir. Fakat bu bankalar sürekli olarak değil, ara ara kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankaları sıkı bir şekilde takip edip, kampanyalarından haber olmanız, kredi çekebileceğiniz anlamına gelmektedir. Ayrıca yasal takipteyseniz alacak olduğunuz kredi tutarı çok yüksek olmayacaktır.

Daha detaylı bilgi için linke tıklayınız >> YASAL TAKİPTE OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR

Uzun Vadede Para İhtiyacım Var Nasıl Bulurum?

Eğer paraya ihtiyacınız çok acil değilse ve uzun vadede para lazımsa bu durumda yapmanız gereken şey kredi notunuzu yükselterek kredi çekmek olacaktır. Peki bu kredi notu nasıl yükselecek arkadaş. Diyorsanız, yapmanız gereken çok basit. Düşük bütçeli bir kredi kartı alıyor, aylık düzenli bir şekilde 50 – 60 TL harcama yapıyor ve bunları aksatmadan ödüyorsunuz. Kredi notunuzda her ödemede tık tık diye yükseliyor. 6 aylık bir sürede dilediğiniz tutarı bu yöntem beraberinde çekebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi birçok yöntem acil para lazım konularında size destek olacaktır. Eğer acil para lazım diyorsanız ve hala aradığınızı bulamadıysanız ne yazık ki bundan sonra da bulamazsınız. Çünkü bu konuyla ilgili her şeye teker teker değinip, yine her şeyi teker teker ele aldık.

Daha detaylı bilgi için linke tıklayınız >>  Kredi Notu Ne Kadar Sürede Düzelir?

Paraya olan ihtiyacınız uzun vadede ise ve kredi notunuz düşükse, Kredi Notu & Skoru Nasıl Yükseltilir? Kara Listeden Nasıl Çıkılır? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

 Kredi Kartını Nakite Çevirme konumuza da bakmayı unutmayın.

Kredi Borcumu Yapılandırdım Ödeyemiyorum Ne Olur?

Tefeciler Ne İş Yapar? Nasıl Çalışır? Para Almak Mantıklı mı?

Yazımı para bulmanız konusunda yararlı olmuştur umarız. İnşallah faiz, faizci, tefeci, mafya vs tarzı yerlere bulaşmadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.