Son zamanlarda sık duyulan “lansman öncesi” merak edilenler arasında yer alıyor. Lansman öncesi ne demek? hangi durumlarda kullanılır? Lansman öncesinde neler yapılır? Ne işe yarar gibi sorularınızın tamamını bu makalemizde yanıtlayacağız.

Lansman Ne Demek?

Lansman, Fransızca kökenli bir kelimedir. Lansmanın asıl anlamı tanıtım, ortaya çıkarmak, tanıtmak demektir. Lansmanı konut reklamlarında çok görürüz. Yine haberlerde de karşımıza bu kelime sık sık çıkmaktadır. Lansman birçok sektörde kullanılabilir. Yeni üretilen bir ürünün tanıtımı yapılırken, yeni bir konutun satışları başlarken v.s. lansman düzenlenmektedir.

Lansman Öncesi Ne Demek?

Lansmanın tanıtım olduğunu öğrendik. Şimdi lansmanı şöyle düşünelim. Telefon markası Samsung yeni model bir telefon çıkaracak. Çıkaracak olduğu bu telefonun tanıtımına lansman adı veriliyor. Lansman öncesi, tanıtımdan öncesini ifade eder.

Lansman öncesi indirimli satış yapılabilir, yine lansman öncesi hediye verilebilir. Yani lansman öncesi terimi geçiyorsa, bir kampanya veya hediye vardır. Lansman tarihine kadar ürün alımlarında bu indirimler v.s. geçerli olmaktadır.

Lansmana Özel Ne Demek?

Lansmana özel de yine lansman öncesi ile benzer anlamlar taşımaktadır. Tek farkı süredir. Lansmana özel demek. Lansman tarihinde belirli kampanyalar, indirimler v.s. olacak demektir. Lansmana özel indirimler! başlığını çoğu yerde görürüz. Bu lansman tarihinden itibaren başlayacak indirimlerin habercisi demektir.

Lansman Fiyatları Ne Demek?

Lansman fiyatları da yine diğer terimlerle neredeyse aynıdır. Bunu da örnek üstünden anlatmak gerekirse, iPhone X modeli çıktı. Lansman fiyatı 3.000 TL olarak belirlendi diye bir kampanya gördünüz. Bu demek oluyor ki, birkaç hafta sonra ürün fiyatı artacaktır. Yani lansmana özel ile aynı anlama geliyor.