İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere KYK Kredisinin iptal edilip edilemeyeceği, eğer ediliyorsa nasıl olacağı konularında bilgi aktarımında bulunacağız. Yazımızı sonuna kadar okuyup, konuyla alakalı derin bilgi sahibi olabilirsiniz.

KYK Kredisi İptal Edilebilir mi?

KYK Kredisi ve bursları iptal ediliyor mu? Öğrenciler tarafından çok sık bir şekilde tarafımıza gönderilen sorulardan birisi olarak ön plana çıkan bu soruya vereceğimiz cevap: EVET, İptal Edilebilir. İptal ediliyor fakat, krediyi kullandıktan sonra oluşan borç değil, kredi kullanımı iptal edilebiliyor. Yani daha fazla borç birikmesinin önüne geçiliyor.

KYK Kredimi Nasıl İptal Ederim?

KYK Kredinizi iptal ettirmek için E-Devlet üyeliğiniz bulunmak zorunda. E- Devlet üyeliğiniz yoksa maalesef işlem gerçekleştiremezsiniz.

(Üyeliği olanlar burayı geçebilir)

E- Devlet Üyeliği Nasıl Açılır?

E-Devlet üyeliği açmak için size en yakın PTT şubesine gitmeli ve bu talebinizi belirtmelisiniz. 2 TL ücret ödedikten sonra, Geçici e- devlet şifreniz kısa mesajla size gelecektir. O şifreyle giriş yaptıktan sonra, yeni bir şifre oluşturmalısınız.

KYK Kredisi İptal Etme İşlemi

Adımlara geçmeden önce ilk olarak şunu söylemeliyim. Eğer burs veya kredinizi iptal ettirirseniz, üniversite öğreniminiz boyunca tekrardan bir burs ya da kredi başvurusunda bulunamazsınız. (Özel burslar, krediler hariç)

  1. İlk olarak E-Devlet sistemine giriş yapıyoruz.
  2. E-Devlet üzerinden Hizmetler bölümüne;
  3. Hizmetler bölümünden “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü” bağlantısına
  4. Bu bağlantıdan ise “Kredi/Burs İptal Başvurusu” na tıklamalısınız.

Direkt olarak bağlantıya ulaşmak istiyorsanızBURAYA TIKLAYINIZ”

KYK Kredisi İptal Etme Şartları

Hizmeti kullanmak için ilk gerekli olan koşul, E-Devlet sisteminde cep telefonu bilgilerinizin eksik bir şekilde tanımlanması ve doğrulanması gerekmektedir. Eğer cep telefonu bilgilerinizi sisteme tanımlatmamışsanız, maalesef hizmetten yararlanamıyorsunuz.

> Cep telefonu bilgilerinizi tanımlamak için, bilgilerimi şimdi güncelle adlı bölümden cep telefonu ve mail bilgilerinizi girebilirsiniz.

Doğrulama işlemini başarıyla yaptıktan sonra, bu ekran aldığınız burs ya da krediler listelenmektedir. Bu burs ya da kredilerinin hemen yanında yer alan İPTAL ET butonuna tıklayarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Makalemize de Bakmayı Unutmayın! >>> KYK Kredisini Bursa Çevirme 2018! Böyle Bir Şey Mümkün mü?