Kredim Onaylandı Mı?

Kredim Onaylandı Mı?

Bir heyecanla kredi başvurusunda bulundunuz her şeyiniz tamamdı. Merak sardı sizleri şimdi kredim onaylandı mı? Ne zaman onaylanır? Onaylandığını Nasıl Öğrenebilirim? Hemen bilgilendirelim

Kredi başvurusu yapan kişilerin işlemlerini tamamladıktan sonra gitmesi gereken akşama kredi başvurusu sonucunu öğrenme aşamasıdır. Bankalar genellikle kredileri hemen onaylıyorlar fakat takibe takılmış kişilerin onaylanması biraz uzun sürebiliyor. Günümüzde birçok banka dakikalar içerisinde kredinin onaylanıp onaylanmadığı hakkında bilgiyi müşterilerine sunmaktadır. Kredi başvuru sonucunu öğrenmek şubeden başvuranlar için pek de önem arz etmemektedir. Fakat krediniz yüksek rakamlardaysa daha detaylı bir araştırma yapıldığı için bu aşama biraz uzun sürmektedir. Evraklarınızı alırken oradaki şube yetkilisi size gerekli bilgileri izlemeniz gereken yolu detaylı bir şekilde anlatacaktır.

Kredi başvuru formunu internet üzerinden doldurduysanız bu seferde size gönderilecek olan SMS’i beklemelisiniz.

Yapı Kredi Başvurunuzu Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Akıllı takip sistemi adı verdikleri sistem sayesinde kredi çeşitlerini veya kredi kartı başvurularınızın ilerleyişini, hangi süreçte olduğunu, onaylandığını veya reddedildiğini, reddedildiyse hangi sebeple reddedildiğine dair bilgiyi ve diğer merak ettiğiniz tüm bilgilere  www.yapikredi.com.tr adresine tıklayarak internet şubesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

4407 numarasına SMS göndererek öğrenme imkânınızda bulunuyor.

Bankalardan ve Diğer Finans Kurumlarından Kredi Almak İçin Oluşturulan Şartlar Nelerdir?

Kredi çekmek istiyorsunuz ve kredi çekmek için yeterli şartları oluşturduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz fakat şartlar o kadarda kolay şartlar değil bir göz gezdirmenizde fayda görüyoruz. Belirli bir ihtiyacınız doğrultusunda son çare kredi çekmeniz gayet ılımlı bir davranıştır. Günümüzde çeşitli kredi tipleri vardır ;

  • İhtiyaç Kredisi
  • Taşıt Kredisi
  • Konut Kredisi
  • Eğitim Kredisi
  • Evlilik Kredisi

Asıl konumuzda dönecek olursak ben bu kredi türlerinden herhangi birini çekmek için oluşturulan şartları karşılıyor muyum? Bahsedeceğimiz şartlar asgari şartlardır bankadan bankaya değişim gösterebilir.

İlk Şart Kredi Notunuz

Bankaların kredi verirken ilk baktıkları şey kredi notunuzdur ve kredi notunuz düşükse diğer şartlara bakılmadan reddedilebilirsiniz. Okuldaki ders notu nasıl sınıf geçip geçmemenizi belirliyorsa kredi notu da aynı şekilde kredi alıp almamanız konusunda çok yüksek bir öneme sahiptir. Alacağınız kredi notu önceden ödemiş olduğunuz kredi kartı ekstrelerinize, faturalarınıza, önceden çekmiş olduğunuz kredi ödemelerinize göre değişim göstermektedir. Bu güne kadar bankalarla bir sıkıntıya düşmemiş tüm ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapmışsanız banka karşısında olumlu bir profil çizmişsiniz demektir ve kredi almanız gerçekten çok kolay olacaktır fakat önceden bankalarla sıkıntılarınız olmuşsa ödemelerinizi geciktirdiyseniz ve ödemelerde sıkıntılar yaşadıysanız kredi çekmek sizin için kabusa dönüşecektir.

Kredi Siciliniz Bozuksa Ne Yapmalısınız

Yapacağınız ilk şey tüm borçlarınızı sıfırlamaktır ek olarak kredi kartı kredi isteminde bulunduğunuzda kredi notunuz yeniden düşebilir. Borçlarınızı sıfırladıktan sonra düşük limitli kredi kartı alıp aynı zamanda fatura ödemelerinizde düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır.

Kredi Notum 0 Çıktı Ne Yapmalıyım

Bu gayet doğal bir durumdur çoğunluklu olarak gençlerde ve iş hayatına yeni atılmış bankayla herhangi bir finansal eylemde bulunmamış insanlarda görülür. Kredi notu – ‘ de olanlara göre iyilerdir çünkü kredi notu – ye düşen bireyler, notu 0’lamadan yükseltemeyeceklerdir. 0’dan yukarıya çıkmak için kredi kartınızın ödemelerini düzenli bir şekilde yapıp bundan sonra bankayla olacak tüm işlerinizi sıkıntısız halletmeniz gerekecektir.

Bankadan Kredi Alabilmek İçin Yaşım En Fazla Kaç Olmalıdır?

Bankalar için reşitlik yaşı 20 vefat yaşı 65-70 arasındadır. Bankalar verdiği krediyi almayı düşünerek iş yaparlar ve ülkemizdeki yaş ortalamasına bakıldığında 65-70 yaş arası ölümler artmaktadır. Bankanın kredi verdiği kişi vefat ettiği durumda kredinin ödenmesinde aksama olacağı için banka bu yaş aralığındaki kişilere sıcak bakmamaktadır. 70 yaşını geçmişseniz kredi çekmenizin imkanı yoktur.

Bankadan Kredi Çekmek İçin Taksit Miktarı Önemli mi?

Kredi başvurusu yaptığınız vakit bankalar kredi notunuzdan sonra sizin bu krediyi ödeme gücünüze bakacaktır aylık gelirinizin %40’ı alınır. Eğer ki taksit miktarınız maaşınızın %40’lık bölümünü geçiyorsa bankalar size kredi vermeye yine sıcak bakmayabilirler.

Konu İçeriği ;

  • Kredim onaylandı mı
  • Kredim onaylanmıyor
  • Kredim onaylandı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.