Kredileri kapatmak için kredi çekilir mi?

Kredileri kapatmak için kredi çekilir mi?

Genel olarak büyük bir kredi çektiyseniz ve bu sebepten dolayı da büyük bir zorluk yaşıyorsanız, ödeme planını iyi bir şekilde ayarlamalısınız. Günümüzde bir çok kişi büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Bu durumdan dolayı da pek çok kişi için genel olarak büyük sorunlar gün yüzüne çıkıyor. Düzenli ödeme planı oluşturmadığı için büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan ve bu durumdan dolayı da genel olarak ödeme yapmakta zorlananlar tekrardan kredi çekmek zorunda kalıyor.

Kredi çekimi yaptıktan sonra belli bir süre çektiğiniz kredinin faizini ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu durum da genel olarak sizi zorluyor. Çektiğiniz kredinin üzerine daha fazla çalışıp sadece faizini düşürüyorsunuz. Faizi düşürdükten sonra asıl krediyi ödemeye başlıyorsunuz.

Bu da sizin ekonomik olarak daha fazla ödün vermenize ve bütçenizin daha da sarsılmasına neden oluyor. Genel olarak ödediğiniz kredilerden sıkıldıysanız ve yeni bir kredi çekerek kredi borçlarınızı kapatmak istiyorsanız, büyük bir hata yapacaksınız demektir.

Yeni bir kredi çekerek eski kredi kartı borcunu kapatmak size yeni yükler getirecektir. Eski kredinizi kapatmak için yeni bir kredi çektiğinizde yeniden faiz ödemek zorunda kalacaksınız. Bu durum da genel olarak size ağır yükler getirecek. Bir zincirleme halinde ilerleyen bu durum nedeniyle büyük sıkıntılarla ekonomik yükümlülüklerle ilerlemeye çalışacaksınız. Mevcut kredinizi daha düzgün bir ödeme planı ile ödemeniz sizin için en büyük kolaylık olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. özcan dedi ki:

    Selam Ailevi nedenlerden dolayı iki yada üç ay kredileri yatıramadım. Maaşıma haciz yapıldı. Ama düzenli ödemek şartı ile yapılandırarak kredi çekmek istiyorum.Mümkün olur mu?

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.