Kredi Sicil Affı Yürürlüğe Girdi İşte Tüm Detaylar

Kredi Sicil Affı Yürürlüğe Girdi İşte Tüm Detaylar

Milyonların dört gözle beklediği kredi sicil affı uzun zamandır konuşuluyordu. Bugün resmi gazetede yayınlanan torba yasa ile birlikte resmen yürürlüğe girmiş oldu. Sicil affı ile beraber torba yasada KOBİ’leri ilgilendiren bir kaç madde daha geçirildi.

SİCİLLER TEMİZLENİYOR

Borçlarını zamanında ödeyemedikleri için Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezine bildirilen kişiler ve kredi müşterileri, söz konusu borçlarını düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde tamamını ödemeleri veya yeniden yapılandırmaları halinde geçmiş ödeme performanslarına ilişkin olumsuz kayıtlar dikkate alınmayabilecek.

Kredi kuruluşları ve finansal kuruluşların bu kapsamda mevcut kredileri yeniden yapılandırması veya yeni kredi kullandırılması, bu kuruluşlara hukuki ve cezai sorumluluk doğurmayacak.

Sicil affından ne şekilde yararlanılacağı, kimlerin faydalanabileceği ve başvuruların ne zaman nereye yapılacağı hakkında gelişmeleri size bildireceğiz. 

>> 7 Soruda Kredi Sicil Affı

BankaEkonomi.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Kutlay erdoğan dedi ki:

    Peki daha önce yapılandırdık düzenli ödeniyor buna bi af varmı acaba

  2. InvestAZ dedi ki:

    Bu güzel bilgilendirmeler için teşekkürler.

  3. Aks dedi ki:

    Merhabalar .sicil affi icin ne yapmaliyim ? .3 yil once krrdi kartim gecikmeli odedim 7.8 ay sonra gaizi ile odedim . Kapattim .. ama sicil trmiz olmadi

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.