Kredi, acil nakit ihtiyaçlarında başvuracağımız en etkili yöntemlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Eğer kredi çekmişseniz, aylık olarak bu kredinin taksitini düzenli bir şekilde ödemek zorundasınızdır. Yani siz parayla parayı satın almış olduğunuz için, bu durumda ödeme yapılmalıdır.

Kredi Ödemelerini Geciktirdim Kredi Notum Düşer mi? 2018

Bazı sebeplerden dolayı kredinizi ödeyemediniz ve yavaş yavaş gecikmeye başladı. Bu durumda ilk olarak banka tarafından kredinizi ödemeniz için size bir bilgilendirme SMS’i gönderilecektir. Bu SMS karşısında hala herhangi bir ödeme yapılmamışsa, banka personeli tarafından sık sık borcunuzu ödemeniz hususunda hatırlatma yapılmak üzere aranacaksınız. Borcunuzu ödemediğinizde başınıza gelecek durumlar teker teker tarafınıza aktarılacaktır. Ayrıca geciktirdiğiniz her dönem için kredi notunuz muazzam seviyede düşecektir.

Kredi Borcunun Ödemesini En Fazla Ne Kadar Geciktirebilirim? 2018

3 aylık bir süreniz var. Kredinizi 3 ay geciktirebilirsiniz ve 3 aylık faiziyle birlikte ödersiniz. 90 gün tamamlandıktan sonra 91. gün hala herhangi bir ödeme yoksa, bu sefer artık ilişkilerinizi ve görüşmelerinizi bankayla değil banka avukatıyla yaparsınız. Çünkü banka artık sizi avukata sevk etmiş, hukuki süreç başlamıştır.

Kredi Borcum Yasal Takibe Düştü Süreç Nasıl İşler?

Avukat sizi arar ve borcunuzu ödeyip ödemeyeceğinizi sorar. Sizin cevabınıza göre de size bilgilendirmelerde bulunur. Borcunuzu ödemediğiniz durumda evinize haciz geleceğini, daha da ödemezseniz hapse kadar yolun uzanacağını size söyler. Bunlar blöftür inanmayın. Eğer çok sıkışıksanız ve ödeme imkanınız hiç yoksa, bunları kafanıza takarsanız intihara, cinnete kadar yol uzanabilir.

Kredi Borcumu Ödemedim, Haciz Gelir mi? 2018

Avukat haciz için gelir, evde hacze değer bir şey var mı? Keşif yapar. Şimdi bu konu şöyle ilerler. Yeni çıkan yasayla birlikte artık evdeki hiçbir temel eşya alınamıyor. Yani nasıl mı? Örnek veriyorum evinizde 1 çamaşır makinesi, 1 buzdolabı var bunlara avukat kesinlikle dokunamaz. Ama evinizde 2 çamaşır makinesi, 2 buzdolabı varsa 1’er tanesi haciz kapsamında alınabilir.

Eğer evinizde hacze değer bir şey bulunamazsa bu sefer direkt olarak banka hesaplarınızın tamamı bloke edilir ve içerisinde ne kadar para varsa kuruşu kuruşuna banka tarafından alınır. Ardından ise maaşınıza el koyulur. Maaşınızın çeyreği yani 1/4’ü banka tarafından her ay kredi ödenmesi için zorunlu bir şekilde alınmaktadır.

Diyelim ki işten ayrıldınız maaşınız da yok. Bu durumda evinize / arabanıza haciz koyulur. Bunlar da yoksa yapılacak hiçbir şey yoktur. Banka sizin borcunuzu ödemenizi beklemek zorundadır. Sizi bu arada sık sık ararlar, sıkıştırırlar, blöf yaparlar kesinlikle bunalıma girmeyin.

Kredi Borcumu Ödemedim Hapse Girer miyim? 2018

Avukat sizden taahhütname imzalamanızı ister. Eğer ödeyecek durumunuz varsa imzalayın, yoksa kesinlikle imzalamayın. Eğer taahhütnameyi imzalar ve orada geçerli olan aylık ödeme tutarlarını ödemezseniz, bu sefer hapis yolu sizin için görünmektedir. O yüzden ödeme gücünüz olmadan hiçbir yere imza atmamanızı şiddetle söylüyoruz.