Kredi notu olmayanlar nasıl kredi alır? 2016 kredi alma kriterleri

Kredi notu olmayanlar nasıl kredi alır? 2016 kredi alma kriterleri

Kredi almak için bir çok şartı sağlamaya çalışan çoğu kişiye kredi çıkıyor. Kredi sorgulaması yapıldığı zaman genel olarak kredi alamayanların bir çoğunun kredi notu çıkmıyor. Bu kredi notları ile birlikte sorun da yaşanmaya devam ediliyor. Kredi notu olmadığı için kredi alamayan pek çok kişi için de bir çok uzman uyarılarda bulunuyor.

 

Uzmanlara göre kredi alabilmek için ilk olarak kredi notunun bulunması gerekiyor. Yani bankalarla genel olarak yakından ilişki kurmayan, bankalardan kredi kartı almayan veya kredi çekmeyen kişilerin kredi notu bulunmuyor. Kredi notu olmayanlar için de bu durum büyük bir olumsuzluğu gün yüzüne çıkarıyor. Genel olarak büyük sıkıntı yaşayan ve ardından da kredi çekmek zorunda kalan kişiler, kredi notu olmadığı için kredi çekemiyor.

 

KREDİ NOTU NASIL ALINIR?

 

Kredi notu genel olarak kredi çekemeyenler için büyük sorunları da gün yüzüne çıkarıyor. Ani olarak krediye ihtiyacı olan kişilerin kredi notu alabilmesi için ilk olarak bankalarla yakın temasa geçmesi gerekiyor. Yani genel olarak bankalardan kredi kartı alan kişilerin en çok kredi notu sorgulanabiliyor.

 

Kredi notunun sorgulanabilmesi için kişilerin ilk olarak bankalardan işlem yapması gerekiyor. Fakat genel bir durum olarak kredi notunun olumsuz etkilenmemesi için çok fazla kredi kartı kullanılması ya da çok fazla kredinin de kullanılması daha büyük sorunları beraberinde getiriyor. Çok fazla kredi kartı ve kredi kullananların genel olarak kredi notu düşüyor. Bu durumdan dolayı da o ince çizgiyi güzel bir şekilde ayarlamak büyük önem arz ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.