Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Kredi Kartının Kullanıma Açık Olup Olmadığını Öğrenme noktasında yardımcı olacağız. Kredi kartınızın kullanıma açık olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz?

Kredi Kartının Kullanıma açık olup olmadığını öğrenmek için kredi kartını aldığınız bankaya müracat etmekten başka bir şansınız yok. Daha doğrusu açıklanan bir şansınız yok. Fakat biz bir yöntem daha biliyoruz.

Eğer müşteri hizmetlerini aramak istemiyor veya bankadan uzak durmak istiyorsanız bu durumda Findeks aracılığıyla kredi kartının kullanıma açık olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartım Kullanıma Açık mı?

Kredi kartım kullanıma açık mı? Sorusunun cevabını arıyorsanız. Findeks’in resmi sitesine girmeniz gerekmektedir. Ardından gerekli bilgileri ekledikten sonra Findeks sayfanıza girmelisiniz. Findeks sayfasında sizin şimdiye kadar aldığınız tüm krediler, kredi kartları, hatta reddedilen kredileriniz ödemeleriniz v.s. her şey çıkacaktır. Bu durumda kredi kartları bölümünden kredi kartının kullanıma açık olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartım Kullanıma Kapalı mı?

Kredi kartınızın kullanıma kapalı olduğunu da yine aynı Findeks sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. Eğer Findeks sisteminden öğrenmek istemiyorsanız, kredi kartını almış olduğunuz bankanın müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin yanı sıra isterseniz direkt olarak şubeye giderek de net bir bilgi alabilirsiniz. Bazen müşteri hizmetleri sık sık güvenlik sorusu sorduğundan dolayı insanları germektedir. Bundan dolayı şubeye giderek daha kısa süre içerisinde bilgi sahibi olabilir. Kapattırmak veya açtırmak istediğinizi belirterek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Sorgulama

Adıma kredi kartı var mı? Ve yine daha fazla sorularınız için ise kredi kartı sorgulama sistemini kullanabilirsiniz. Aklınızda hiç şüphe olmasa dahi bir anlık bakmanızı öneriyoruz. Ben şahsi olarak 2-3 ayda bir kontrol ederim. Çünkü adınıza herhangi biri tarafından çıkartılacak kredi kartı tarafından çok büyük mağduriyetler yaşayabilir ve bunları telafi edemeyebilirsiniz. Haberlerde gördüğümüz kişilerin yerinde olmamak adına yılda en az 4 kez sorgulama yapmanızı tavsiye ediyorum.

Yine adınıza alınmış kredi kartı var mı? Sorgulaması yapmak istiyorsanız bunun için E- Devlet ve benzeri alanda genel bir sistem bulunmuyor. Bunu da yine Findeks üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. 8.90 TL gibi bir ücret ödedikten sonra tüm bankacılık faaliyetlerinizin dökümü elinize ulaşacaktır.