Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere kredi kartını kaybeden bireylerin ne yapacağıyla ilgili bilgi aktarımında bulunacağız.

Kredi kartınızı çaldırmış ya da kaybetmiş olabilirsiniz. Bu durumda direkt polisi aramadan önce yapmanız gereken daha ciddi işlemler vardır. Bu işlemlerle ilgili sizleri bilgilendireceğiz.

Kredi Kartım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı kullanımı her geçen gün çok yüksek oranda artış gösteriyor. Kimi 1 kredi kartıyla yetinirken kimileri ise çok sayıda kredi kartı sahibi. Kaybettiğiniz kredi kartları sizi anlık olarak şoka sokabilir, ne yapacağınızı bilemez bir hale getirebilir. Bu durumda yapacak olduğunuz soğukkanlı hareketler, yaşayabileceğiniz çok büyük zararlardan sizi kurtaracaktır. O yüzden paniklemeye gerek yok, söyleyeceklerimizi teker teker uygulayın ve rahatlayın.

Kredi kartınız kaybolduğunda ilk yapacağınız işlem ALO 155 olmasın. İlk yapacağınız işlem bankanın müşteri hizmetlerini aramak olsun. Örnek veriyorum A bankasının kredi kartı kayboldu ya da çalındı. A bankasının iletişim numarasını internetten bulup arayıp, bant kaydındaki çalıntı için şunu tuşlayın sesinden sonra istenilen sayıyı girdikten sonra müşteri hizmetlerine durumu anlatın ve kartınızı bloke ettirin.

Kartınız artık bloke oldu. Hiçbir şekilde kart üzerinden herhangi bir işlem yapılmaz. Kartınızı bloke ettirdikten sonra çalıntı durumunda kesinlikle bir polis merkezine gidip durumu harfi harfine anlatmanız gerekmektedir.

Kredi Kartım Çalındı Nasıl İhbar Edeceğim?

Değerli okurlar kredi kartınızı bloke ettirdikten sonra ne kadar kısa süre içerisinde polise ihbarda bulunursanız sizin için suçlunun yakalanması için o kadar kar demektir. Yani kredi kartınız çalındıktan sonra müşteri hizmetleri aracılığıyla kredi kartınızı bloke ettirdiniz. Ardından en yakın polis merkezine gittiniz ve durumu onlara ilettiniz. Polisler gerekli çalışmaları başlatacaktır. Neden hemen yapın diyoruz. Çünkü kredi kartınızı çalan kişi herhangi bir mağazadan veya internet sitesinden alışveriş yapacak olursa bu durumda polislerin haberi olacaktır. Buda suçlunun yakalanması için çok büyük bir avantajdır. O yüzden polise bloke ettirir ettirmez gidin.

Kredim Kartınız Kaybolur veya Çalınırsa Bankaların İletişim Numaraları Şu Şekildedir:

  • Akbank – 444 2 525
  • İş Bankası – 0850 724 07 24
  • Garanti – 444 0 333
  • Halkbank – 444 0 400
  • Denizbank – 0850 222 08 00

Kredi Kartım Kayboldu İptal Ettirdim Şimdi Ne Yapacağım?

Kredi kartınızı  bloke ettirdiyseniz içinizde herhangi bir şüphe kalmasın. Çünkü o kredi kartıyla artık hiçbir mecrada alışveriş yapılamaz ve doğal olarak sizin para ödeme durumunuz olmaz. Bloke ettirdiğiniz için yeni bir kart basılır ve adresinize 1 hafta içerisinde gönderilir. 1 hafta sonra yeni kredi kartınızla yine alışveriş yapabilirsiniz.

>> Kredi kartı şifremi 3 kez yanlış girdim ne yapmam gerek?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kezban dedi ki:

    Kredi kartımı iptal ettirdim polisi aradım gittim şikayette bulundum şimdi ne yapmam gerekiyor yeni kredi kartı göndereceklerini söylediler. Eskisi iptal olmuştur demi harcama falan yapamazlar bi cevap verin

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.