Her geçen gün çıkan yeni yöntemlerle birlikte pek çok kişi de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Kredi kartı kullanımının artış göstermesi ile birlikte pek çok kişi için de bu durum önem arz ediyor. Bu durumdan dolayı da genel olarak herkesin dikkatli davranması gerekiyor. Kredi kartı kullanımının artması ile birlikte dolandırıcılar da çok farklı yöntemler geliştirerek, çok sayıda kişinin tüm kartlarının çalınması için gerekli girişimlerde bulunuyor.

 

Birbirinden farklı girişimlerin artması ile birlikte, bir çok kişinin de kredi kartı çalınabiliyor. Kredi kartının çalınması ve izniniz dışında para çıkışının yaşanması ile birlikte, yapmanız gereken pek çok işlem bulunuyor. Bu işlemleri yerine getiren pek çok kişi rahat nefes alabiliyor.

 

BANKANIZ İLE İLETİŞİME GEÇİN

 

Kredi kartınızın çalınması durumunda büyük sıkıntılar yaşanmaması için hemen bankalarla iletişime geçilmesi gerekiyor. Bankanız ile yapılan görüşmelerde mutlaka kredi kartınızın da çalındığını bildirmeniz gerekiyor. Kredi kartınızın çalındığını bildirmeniz halinde kredi kartınızın tamamen işletime kapatılacağı kaydediliyor. Banka çalışanı tarafından yapılan bu işlemin ardından kredi kartınızın güvene alınması sağlanıyor. Eğer kredi kartı bilgileriniz banka tarafından ifşa edildiyse yani bankaların ATM’lerinden kredi kartı bilgileriniz kopyalandıysa, bankalar tüm zararınızı karşılayabiliyor. Fakat kendi durumunuzdan dolayı kredi kartınızın bilgileri çalındıysa ne yazık ki paranız gittiği ile kalıyor. Konu ile ilgili olarak bankalar girişimde bulunamıyor.