Kredi kartı ya da banka kartı günümüzde en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Günümüzde artık para taşımak yerine genel olarak kredi kartları ya da banka kartları kullanılmaktadır. Bir çok kişinin genel olarak tercih ettiği kredi kartları önce al sonra öde mantığı ile ilerlemektedir. Bir çok kişi için genel olarak hayat kurtaran kredi kartları zaman zaman büyük sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Kredi kartları için şifrelerinizin çalınması ya da bilgilerinizin farklı insanların eline geçmesi büyük sorunları da beraberinde getirmektedir.

Zaman zaman büyük sorunlar yaratan kredi kartları kullanıcılar için de büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Kredi kartı ya da banka kartınız için ATM’den işlem yaparken şifrenizi yanlış girebilirsiniz. Bu işlem sonrasında 3 kez üst üste yanlış şifre girmeniz durumunda kartınız bloke olacaktır. Kartınızın bloke olması durumunda müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerinde kartınızı açabilmek için annenizin kızlık soyadı ve banka kartı kodunuz gerekmektedir. Bu bilgileri vermenizin ardından kredi kartınız ya da banka kartınız yeniden kullanıma açılacaktır.

Kredi kartınızın açılmasının ardından yeni bir şifre belirleyebilir ve ardından da yeni şifreniz ile birlikte çok güzel bir şekilde alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.

Kartınızın bloke olması durumunda bankaların internet sitesinden de yeni bir şifre alabilirsiniz. Mobil bankacılıktan da yeni şifre işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bloke Olan Kart Nasıl Açılır?

Kartınız şifreden dolayı ya da farklı sebeplerden dolayı bloke olabilir. Bloke kaldırma işlemi çok uzun sürmeyen ve sizi yormayan bir süreçtir. Eğer kartınız herhangi bir sebepten dolayı bloke olduysa bu durumda yapmanız gereken ilk işlem kart sahibi olan bankanın müşteri hizmetlerini arayıp, kartınızın bloke olduğunu ve hangi durumdan dolayı bloke olduğunu anlatmak olacaktır. Müşteri hizmetleri tarafından gerekli teyit ve incelemeler yapıldıktan sonra kartınızın blokesi kaldırılacaktır.

Müşteri hizmetlerine bağlanmayı bilmiyor, ya da müşteri hizmetleri tarafından gerekli desteği göremiyorsanız, size en yakın banka şubesine giderek bloke kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.

ATM Kartımı Yurttu Ne Yapmalıyım?

ATM’lerde yanlış girilen şifrelerden dolayı kartınız yutulmaktadır. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey (varsa) ATM görevlisine danışıp, kartınızı geri almanız olacaktır. Kimlik bilgileriniz ve kart bilgileriniz eşleştirilecek ve tutuyorsa size kartınız güvenlik görevlisi tarafından geri verilecektir. Eğer herhangi bir güvenlik görevlisi bulunmuyorsa, yine müşteri hizmetleriyle irtibata geçmeniz gerekiyor.

Müşteri hizmetleri bu konuda direkt olarak size yardımcı olacaktır. Yani eğer kartın sahibi gerçekten müşteri hizmetleri ile irtibatta olan kişiyse direkt olarak işlemler gerçekleştirilecektir. Fakat ATM’lerde çoğunlukla güvenlik vardır. Mesai saatleri dışındaysanız kartınızı geri almak için ertesi günü beklemelisiniz. Eğer kartsız para çekme özelliği bulunuyorsa paranızı bu şekilde tahsil edebilirsiniz.

Aklınıza takılan farklı soru ve problemi tarafımıza ulaştırabilir, gerekli desteği 24 saat geçmeden yorum bölümünden alabilirsiniz.