Mobil bankacılık günden güne gelişim göstermekte ve çok büyük oranda yayılmakta. Tüm resmi kurumlar artık mobil bankacılık yöntemleriyle ödeme almaktadır.

Kredi Kartı ile SGK Ödemeleri Nasıl Yapılır?

SGK Prim ödemeleri geçmiş dönemlere kıyaslandığında çok fazla ödeme yöntemiyle yapılmaktadır. İnternet artık bilgisayar ile sınırlı kalmamakta. Tüm alışveriş, ödeme ve bankacılık işlemlerinin gerçekleştirildiği çok geniş bir platform haline gelmesiyle birlikte saatlerce beklenen, aşılması zor ve daraltıcı kuyruklar artık neredeyse bitmiş durumda.

Akıllı telefonlar aracılığıyla birlikte gerekli olan sicil numarası ve vergi borcu bilgilerini kullanarak, en geç 5 dakikada işlemlerinizi tamamen halledip, harcamak zorunda olduğunuz zamanı çok daha etkili ve verimli bir şekilde değerlendirerek, saatlerinizi kuyruk bekleyerek hiç etmezsiniz.

Kredi kartıyla birlikte SGK borçlarınızı ödemekte artık telefonunuz sizin yanınızda. Bankalar tarafından müşterilere sağlanan kolaylıklar her alanda karşımıza çıktığı gibi ödemeler noktasında da çok büyük bir yükü üzerimizden alıyor ve atıyor. SGK tarafından verilen talimatla birlikte artık tüm bankalarda SGK ödemeleri kredi kartıyla gerçekleştirilebilecek.

E – Devlet Sistemine Giriş Yapmalısınız!

Bu ödeme şeklinden yararlanmak istiyorsanız, tüm resmi işlemlerin sorunsuz, güvenlik açığı olmadan yapıldığı e-devlet sistemine giriş gerçekleştirebilir. Yapmak istediğiniz tüm ödemeleri bu noktadan hallederek, işlemlerinizi rahatlıkla sonlandırabilirsiniz. Sadece SGK değil, devlet bünyesinde sizi kapsayan tüm her şeyi e-devletten bulabilirsiniz.

Bankaların Mobil Uygulamalarını da Kullanabilirsiniz!

Bankaların mobil uygulamalarıda sizin ödemelerinizde yardımcı olmaktadır. Mobil bankacılık sayfanıza girdikten sonra, e- devlet üzerinden kredi kartıyla SGK borcu ödeme adına yapılacak işlemlerin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile SGK Borcu Ödeme Adımları!

  1. İlk olarak e-devlet şifreniz yoksa, size en yakın PTT şubesinden bir şifre alarak, e – devlet uygulamasıyla birlikte giriş yapmanız gerekmektedir. T.C. Kimlik numarası ve adınıza tanınan şifreyle herhangi ek bir şey gerekmeden giriş yapabilirsiniz.
  2. Giriş yapmanızın ardından, sayfanızda yer alan sosyal kurumlar bölümünden hizmetler alanı gözünüze çarpacaktır. Bu alana tıkladıktan sonra kredi kartı bilgilerini eksiksiz, tam bir şekilde girip banka onay mesajını da aldıktan sonra ödeme işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz.