Kredi Kartı Borçları Zamanında Ödenmez ise Ne Olur?

Kredi Kartı Borçları Zamanında Ödenmez ise Ne Olur?

Kredi kartlarını geçmişte gerek büyük çapta ödemeler gerekse iş masrafları için kullanılırken artık günlük hayatımızda yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çoğunlukta kredi kartı giyim ve market ödemeleri için kullanılmaktadır. Ne yazık ki borcunu sürekli zamanında ödemek mümkün olmamaktadır. Bu yazımızda eğer kredi kartı borcumuzu ödeyemezsek neler olacağını yazacağız.

 
Zamanında ödenmeyen kredi kartı borçlarının yaptırımları:
Hangi bankayı kullanırsak kullanalım eğer ki borcunuzu veya asgari ödemesini 90 gün içinde yapmazsanız idari takip süresi başlatılır. Bu 90 günlük dilimde borcunuzun faiz işlemesi devam etmektedir. Bankanız ile iletişime geçmeniz halinde borcun tamamını ödemeniz istenecektir. Bu süreçte borçlu durumda olan müşteriye yardımcı olup kalan borcun hepsini eşit taksitlere böldürerek aylık olarak ödeme de yapabilirsiniz.
İdari takip süresinin bitiminde eğer ki borcunuzun tamamını ödemezseniz veya taksitlendirme işlemi yapmazsanız yasal takip sürecine girmektedir. Yasal takip süresinde borçlu olan kişi Merkez Bankasının kara listesine girip 5 yıl boyunca herhangi bir bankanın hizmetlerinden yararlanamaz. Bu süreçten sonra icra süreci başlamaktadır kişiden borcun tamamını ödemesi beklenir ödenmemesi halinde kişinin borcuna icra ve mahkeme masrafları da eklenir. İleriki süreçte eve veya maaşa haciz gelmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.