Kredi kartı alabilmek için kişilerin çeşitli başvurularda bulunması gerekiyor. Hemen hemen her banka kişilerin kendisinden kredi almasından dolayı harekete geçiyor. Bu sebepten dolayı da genel olarak pek çok kişi bankalara her yıl çok farklı ücretler ödemek zorunda kalıyor. Haksız yere alınan bu aidatların ise geçtiğimiz yıllarda bankalardan geri tahsil edilebileceği ortaya çıktı. Bu tahsil durumu ile birlikte pek çok kişi de kredi kartı aidatlarını geri aldı. Fakat bu durum nedeniyle genel olarak büyük sorunlar da gün yüzüne çıktı.

 

Bankalar binlerce müşterisinden talep ettikleri kredi kartı aidatlarını geri vermemek için ellerinden geleni yaptı. Bu durumdan dolayı da bir çok müşteri, aidatlarını alabilmek için pek çok yere başvuruda bulunmak zorunda kaldı. Bu durumdan dolayı da bir çok yetkili, banka müşterilerinin kolay bir şekilde aidatlarını alabilmeleri için gerekli adımların atılması gerektiğini kaydetti.

 

Banka müşterilerinin aidatlarını alabilmeleri için ilk olarak bankalarıyla iletişime geçmesi gerekiyor. Bankaları ile yapılan görüşmelerin ardından bankanın olumsuz cevap vermesi halinde bankaya kart aidat ücretlerini talep eden bir dilekçe yazılıyor. Yazılan bu dilekçelerin ardından bankaların genel olarak yeniden olumsuz bir cevap vermesi halinde yeniden dilekçe yazılıyor. Bu sefer yazılan dilekçeler, ilçe veya il hakem heyetine gönderiliyor. Alınan kart aidatları ile ilgili olarak yapılan başvuruların ardından hakem heyeti uygun görülürse, kart ücretleri geri alınabiliyor.