Kredi Borcumu Nasıl Ertelerim?

Kredi Borcumu Nasıl Ertelerim?

Merhaba değerli okurlar. Bu yazımızda sizler için kredi borcu erteleme konusuna değineceğiz. Kredi borcu erteleme hakkında aklınızdaki tüm soruları cevaba ulaştırmaya çalışıyoruz. Eğer yazı bittiğinde hala aklınızda soru kalmışsa, yorum bölümünden bizlere ulaştırarak cevap alabilirsiniz. Yorumlarınıza en geç 24 saat içerisinde geri dönüş yapılacaktır.

İnsanlar belirli dönemlerde ihtiyaçları ölçüsünde kredi çekmektedirler. Acil nakit ihtiyacını karşılayan bazen borç kapatmak, bazen taşıt almak, bazen konut almak bazende arsa almak amacıyla çekilen krediler, aydan aya taksitli bir şekilde bankaya ödenir. 10.000 TL ihtiyacınız ölçüsünde aldığınız bir krediyi vadeye ve faiz oranına göre değişim göstermekle birlikte 12.000 TL ila 15.000 TL arasında geri ödersiniz.

Elde olmayan sebeplerden dolayı kredinin aylık ödemesini geciktirebilir, hatta hiç ödeyemeyecek duruma gelebilirsiniz. Bildiğiniz üzere bankalar geri ödeme işinde çok sıkıdırlar. Çünkü para ticareti yaparlar. Size verdikleri parayı kuruşuna kadar geri almak bankaların geçim kaynağıdır. Bundan dolayı sizin zor durumda olmanız, ödeyecek bütçenizin olmaması gibi durumlar bankanın zerre umurunda değildir. Sizde bahsettiğimiz dönemdesiniz. Kredi borcunuzu ödeyemiyorsunuz ve biraz da olsa ertelemek istiyorsunuz. Böyle bir şey mümkün mü? Mümkünse nasıl yapılır? Gelin hep birlikte bakalım.

Kredi Nasıl Dondurulur? 2018

Kredi dondurma işlemi, mevcut kredinizi birkaç aylığına dondurma ve taksit ödeme durumunuzu düzeltene kadar rahat nefes aldıran bir yöntemdir. Fakat Türkiye’de bu işlemi yapan banka sayısının bir elin parmaklarından çok daha az olduğunu söyleyebiliriz. Dondurma yöntemi bankaların pek işine gelmese de, çoğu banka taksit erteleme yöntemini bulmuş ve bu şekilde durumu çözmüş diyebilirim.

Kredi Borcu Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi borcu erteleme işlemini yapan bankalardan ön plana çıkan isimler Vakıfbank ve Ziraat Bankası oluyor. Bunların dışında çok sayıda bankada bu işlem rahatlıkla yapılmaktadır.

Elinizde olmayan sebeplerden dolayı taksit ödemelerinizi geciktiriyor ve aksatıyorsanız bu durumda da psikolojik olarak rahatsızlık hissediyorsanız bu işleme başvurabilirsiniz. Bu durumdan dolayı bunalıma girmeniz gerekmez. Çünkü 10 kişiden 6’sı sizin durumunuzda. Bu yüzden soğuk kanlı olmanızda fayda var. Aksi takdirde durum git gide kötü bir hal alabilir.

Kredi borcu erteleme işleminde taksitler 3 ay, 6 ay, 9 ay tarzında ileri tarihlerle ertelenebilmektedir. Aynı zamanda askere gidecekseniz, askere giderken kredi dondurma gibi çeşitli sorunların çözümleri de yine banka tarafından kredi borcu erteleme yöntemiyle gerçekleştirilmektedir.

Kredi Borcu Erteleme Başvurusu

Kredi borcu ertelemek istiyorsanız, ilk olarak krediyi çektiğiniz bankaya gidip kredi görevlisine durumu aktarmalısınız. Krediyi geciktirme ve ödeyememe sebebinizi, durumun ne zaman düzeleceğini, yani bu konudaki tüm ayrıntıları saklamadan banka görevlisine iletmelisiniz. Ardından ise banka görevlisi eğer mümkünse durumunuza ve ileriye dönük ödeme gücünüze bağlı olarak kredi erteleme işleminizi gerçekleştirecektir. Bu hususta dikkat etmeniz gereken en önemli şey. Doğru söylemeniz, çünkü banka araştırma yapabilir ve yalan söyleme durumu ortada olursa, zor olan kredi erteleme işlemi bu kez imkansız bir hal alır.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Dondurulur?

Bankaların iki temel gelir kaynağı bulunmaktadır. Birincisi kredi, ikincisi kredi kartı. Kredi borçlarıyla ilgili bilgilendirmeleri yaptık. Peki kredi kartında da aynı durum geçerli mi? Kredi kartında da aynı durum geçerli. Nasıl ki bankalar kredi konusunda size yardımcı oluyor ve ödeme kolaylığı sunuyorsa aynısı kredi kartı içinde yapılıyor.

Ziraat Bankası, Halkbank bu konuda ön plana çıkan bankalar, bunun yanında Denizbank da yine bu işlemi hakkıyla yapan ve çok sayıda olumlu yorum sahibi olan bankalardan biri oluyor.

Tabi diğer bankalardan da çoğu bu işi yapıyordur. Fakat tam anlamıyla iyi bir şekilde yapmıyor olabilir. Çünkü banka yorumlarına göz attığımızda pek de olumlu şeyler görünmüyor. Ama bunlar umutsuzluk sebebi değil, her ne olursa olsun bankaya gidip durumu anlatıp başvuruda bulunmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ÖLMEK İSTİYORUM dedi ki:

    çok daraldım intihar eşiğindeyim lütfen yardımcı olun

  2. Aysel dedi ki:

    INGBank’tan bir kredi çektim ama ödeyemiyorum ben bu borcu nasıl erteleyeceğim yardım edin

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.