Kredi çekimlerinin her geçen gün artış göstermesi nedeniyle pek çok kişi hemen bu işlemi gerçekleştirmek istiyor. Bu sebepten dolayı da genel olarak krediler için kefil isteniyor. Kefil eşliğinde alınan kredilerin daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yatırılacağını ifade eden yetkililer, bankaların kendi paralarını alabilmek için böyle bir karar aldığı kaydediliyor.

 

Uzun zamandır kefil isteyen pek çok banka, kefili olmayanlara kredi vermiyor. Bu durumdan dolayı da mutlaka kefil bulmak gerekiyor. Fakat kredi notu iyi olan kişiler için bazen kefil gerekmiyor.

 

 

KEFİL İSTEMEYEN BANKALAR HANGİLERİ?

 

Uzun zamandır kredi almak isteyen fakat kefil bulamayan kişiler için pek çok banka kefilsiz kredi veriyor. Genel olarak kefil isteyen bankalar kişilerin rahat bir ödeme yapması için bu durumu gerekli görüyor. Fakat iyi bir maaşa sahip olan ya da genel olarak ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştiren çok sayıda kişi için kefilsiz kredi için de başvuru yapılabiliyor.

 

Kefilsiz krediler için genel olarak yapılması gereken başvurularda kimlikle başvuru yapılabiliyor. Türkiye’nin en dikkat çeken bankalarından olan Garanti, Finans, İş, Halk, Ziraat, Kuveyt Türk, Akbank, Türkiye Finans gibi bankalar kredi vermeye devam ediyor. Bu bankalardan kefilsiz kredi alabileceğiniz gibi, farklı noktalarda da kredi alabilir, bu sayede de her ihtiyacınızı çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Konu ile ilgili bankalarda bulunan temsilcilerden bilgi alabilirsiniz.